Böyle vicdansızlık görülmedi: Oksijen tüpü kullanmak zorunda olan vatandaşın elektriğini kestiler

Böyle vicdansızlık görülmedi: Oksijen tüpü kullanmak zorunda olan vatandaşın elektriğini kestiler Ankara''da corona virüsüne yakalandıktan sonra solunum yetmezliği yaşayan ve ömür boyu oksijen tüpü kullanmak zorunda olan vatandaşın, borcundan dolayı elektriği kesildi. 322 liralık borcundan dolayı elektriği kesilen vatandaşı mecliste gündeme getiren CHP''li Ahmet Kaya, ''''Yaşamı cihaza bağlı bir hastanın elektriğini kesmek onu ölüme terk etmektir. Yazıklar olsun'''' diyerek tepki gösterdi.

Gündem 20.12.2020, 13:08 20.12.2020, 13:08
Böyle vicdansızlık görülmedi: Oksijen tüpü kullanmak zorunda olan vatandaşın elektriğini kestiler

Ankara'da corona virüsü ağır geçiren 55 yaşındaki A.I.'nın oksijen tüpünü ömür boyu kullanması gerekiyordu.

ELEKTRİĞİ 17 ARALIK'TA KESİLDİ

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, tedavi süresince hastanede olduğu için 322 liralık fatura borcunu ödeyemeyen A.I.'nın elektriği 17 Aralık'ta Başkent Elektrik tarafından kesildi.

CHP Trabzon Mv. Ahmet Kaya

Günde 16-24 saat arası oksijen tüpünü kullanması gereken vatandaş, çareyi CHP Milletvekili Ahmet Kaya'ya ulaşmakta buldu.

''ELEKTRİĞİ KESİLİRSE ÖLECEK''

Başkentteki vicdansızlık örneğini mecliste dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, ''Yaşamı cihaza bağlı bir hastanın elektriğini kesmek onu ölüme terk etmektir. Bu nasıl bir vicdansızlıktır? Elektrik olmadan bu hasta nasıl nefes alacak? Vatandaşımızın sadece elektriğini değil nefesini de kestiniz. Covid'i ağır atlattığı için ömür boyu oksijen tüpüne bağlı şekilde yaşayan vatandaşımıza birkaç gün önce elektrik şirketinden telefon geliyor ve faturasını ödemediği takdirde elektriklerinin kesileceği söyleniyor. Vatandaşımız elektrikleri kesilirse nefes alamayacağını söylüyor ancak dikkate alınmıyor. Bu nasıl bir vicdansızlıktır? Vatandaşımızın sağlık durumu ortada, raporu ortada. Elektriği kesilirse ölecek. Bu bilinmesine rağmen 322 TL'lik fatura için elektrikleri kesiliyor. Yaşamı cihaza bağlı bir hastanın elektriğini kesmek onu ölüme terk etmektir. Yazıklar olsun. Vatandaşımızın sadece elektriğini değil nefesini de kestiniz. Canına kast ettiniz. Çok şükür ki hastamız size rağmen, büyük vicdansızlığınıza rağmen hâlâ yaşıyor” dedi.

'VİCDANLI OLUN' ÇAĞRISI

Enerjisa ve Başkent Elektrik Dağıtım şirketi yetkililerine çağrıda bulunan CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “Bu vatandaşımız yazılı başvuruda bulunarak raporunu da ekleyerek elektriklerinin kesilmemesi için ‘kesme blokajı' talep etti. Vicdanlı olun! Vatandaşımızın dilekçesine ve çağrısına kulak verin, elektriklerini kesmeyin” diye konuştu.

Yorumlar (0)
23
açık