Bozdağ hakkında bomba iddia: Genel af ilan edecek!

Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanlığı görevine getirilmesi ile ilgili Can Ataklı, "Bozdağ bir açılım süreci başlatabilmek ve genel af ilan edebilmek için bu göreve getirildi." ifadelerini kullandı.

Gündem 31.01.2022, 12:48 31.01.2022, 14:26
Bozdağ hakkında bomba iddia: Genel af ilan edecek!

Gazeteci Can Ataklı, Adalet Bakanlığı'na Bekir Bozdağ’ın getirilmesi ile ilgili olarak yazdı

Korkusuz'da yer alan habere göre, Bozdağ bir açılım süreci başlatabilmek ve genel af ilan edebilmek için bu göreve getirildi.

'DENİZE DÜŞEN YILANA SARILIR'

Ataklı’nın bugünkü köşe yazısının ilgili kısmı şöyle:

Eski bakanlar içinde “en FETÖ’cü kim?” diye sorulsa, alınacak cevaplar içinde Bekir Bozdağ’ın adı mutlaka üst sıralarda çıkacaktır. Her ne kadar AKP’lilerin neredeyse tamamı FETÖ ile bağlantılı olsa bile bazı isimlerin daha önde olduğunu herkes biliyor sonuçta. Şimdi bu tescilli isimlerden Bekir Bozdağ tekrar Adalet Bakanı oldu. Bozdağ neden seçildi? Tahminlerimi ve aldığım duyumlara göre değerlendirmelerimi yazayım. En önemlisi Erdoğan, “Denize düşen yılana sarılır” örneğinde olduğu gibi artık çok zor günler yaşıyor ve kendisine yardım edecek kim varsa ona başvuruyor.

'SARAYIN HDP OYLARINA İHTİYACI VAR'

Cemaatçilerin önemli isimlerinden Bekir Bozdağ açılım konusunda çok becerikli. Sarayın HDP oylarına ihtiyacı var. Bu nedenle PKK’nın hapisteki elebaşı Apo’yu kullanmak istiyor. Bu nedenle önümüzdeki günlerde torba yasa içine konacak iki cümlelik bir yasanın kaşla göz arasında Meclis’ten geçirileceği söyleniyor.
YouTube sohbetimde bunu anlattım, “Bilfiil 20 yılını hapiste geçirmiş, 70 yaşını aşmış hükümlüler ev hapsine alınır” şeklinde bir cümlenin ceza yasasına ekleneceğini ve torba yasa içinde geçirileceğini söyledim. Böylelikle bundan Apo da yararlanacak ve ev hapsine çıkacak. Saray ardından açılımı tekrar gündeme getirmesi halinde hemen gidilecek bir seçimde HDP oylarının büyük bölümünün AKP’ye geleceğine inanıyor. Saray ayrıca seçimi kaybetme olasılığına karşı daha sonra yargılanmamak için şimdiden bir “genel af” ilan etme hazırlığında.Bu işleri de en iyi becerecek isim olarak Bekir Bozdağ görülüyor.

Yorumlar (0)
16
açık