Brezilya’da 1.3 ton uyuşturucu yakalanmıştı! Flaş gelişme yaşadı

Ağustos'ta Brezilya'da 1.3 ton uyuşturucuyla yakalanan özel jet hakkında flaş gelişme yaşadı. Jetin İstanbul Florya'da bulunan ofisine polis tarafından operasyon düzenlendi. Şirketin bazı yöneticileri hakkında gözaltı kararı alındığı öğrenildi.

Gündem 28.12.2021, 08:26
Brezilya’da 1.3 ton uyuşturucu yakalanmıştı! Flaş gelişme yaşadı

İstanbul merkezli ACM Holding bünyesindeki ACM-Air şirketine ait jette, Brezilya’da, geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan aramada 25 valiz içerisinde 1,3 ton kokain ele geçirilmişti. Uçaktaki bir İspanyol yolcu ve Türk mürettebat gözaltına alınmıştı.

ATA UÇAĞI

Brezilyalı yetkililerin el koyduğu uyuşturucu bulunan uçağın, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı uçağı olarak yıllarca kullanıldıktan sonra 2016'da satılan ATA isimli uçak olduğu ortaya çıkmıştı.

TEK YOLCU ÖLDÜ

El konulan “ATA” uçağı, Brezilya polisinin kullanımına tahsis edilirken, tutuklu yargılanan uçaktaki tek yolcu İspanyol Gonzalez Valdes'in geçtiğimiz Ekim ayında öldüğü açıklanmıştı.

OPERASYON DÜZENLENDİ

Brezilya'da yaşanan olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının da çalışma başlattığı öğrenildi. Çalışma kapsamında İstanbul'da polis ekiplerince ACM Holding'e bu akşam operasyon başlatıldı.

Narkotik polisinin şirketin Florya'daki merkezine de baskın düzenleyerek arama yaptığı öğrenildi. Şirket yöneticileri hakkında da gözaltı kararı olduğu bilgisine ulaşıldı.

Yorumlar (0)
26
açık