BTP'den Anadolu Ajansı'na tepki!

Balıkesir Gönen'de Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 3.'sü düzenlendi. Organizasyonun haberini yapan Anadolu Ajansı, BTP kurucusu Haydar Baş ve Genel Başkanı Hüseyin Baş'ı sansürleyerek haberde yer vermedi. Duruma ilişkin BTP'den tepkiler gecikmedi.

Gündem 29.09.2021, 10:39 29.09.2021, 10:52
BTP'den Anadolu Ajansı'na tepki!

Hafta sonu Balıkesir’in Gönen ilçesinde Prof. Dr. Haydar Baş anısına düzenlenen ve BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın onur konuğu olarak katılıp dereceye girenlere ödüllerini verdiği Türkiye Motokros Şampiyonası’nın haberini yapan Anadolu Ajansı'ndan tepki çeken bir hareket geldi.

BTP Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ve BTP Genel Balkanı Hüseyin Baş'a yaptıkları haberde yer vermeyen ve isimlerini sansürleyen Anadolu Ajansına BTP'den tepkiler gecikmedi.

Devletin resmi ajansının bütün siyasi parti ve kurumlara eşit mesafede olması gerektiğini belirten BTP’li yetkililer konuya ilişkin açıklama yaptı.

 

© Basın / BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş

‘DEVLETİN RESMİ AJANSININ BU TAVRI BİZİ ÜZDÜ’

BTP'li yetkililer yayınladıkları bültende şu ifadeleri kullandılar:

"İki gün süren ve tam bir centilmenlik havasında geçen yarışmaya onur konuğu olarak katılan Genel Başkanımız Sayın Hüseyin Baş ve Gönen Belediye Başkanı Sayın İbrahim Palaz, yarışmanın Prof. Dr. Haydar Baş anısına düzenlendiğini tekrarladılar.

Ancak bu başarılı organizasyonun haberini yapan devletin resmi ajansının takındığı tavır bizleri üzdü, hayal kırıklığına uğrattı.

Anadolu Ajansı organizasyonla ilgili haberinde hem Prof. Dr. Haydar Baş ismine, hem de başarılı sporculara ödüllerini veren Genel Başkanımız Hüseyin Baş ismine yer verilmedi. Anadolu Ajansının bu tavrının sebebini merak ediyoruz.

Hemen hatırlatalım, Anadolu Ajansı milletin vergilerinden toplanan paralarla ayakta duran ve bütün siyasi partilere eşit mesafede durup hepsine yer vermesi  gereken  resmi bir kurumdur. Dolayısıyla bu kurumun sahibi millettir.

'MUSTAFA KEMAL'İN KURDUĞU AJANS' 

"Böyle bir kurumun, bir partinin ya da zümrenin ajansı değil, milletin ajansı gibi davranması elzemdir. Anadolu Ajansı'na düşen, olayları çarpıtarak, bağlamından koparak abonelerine servis etmek değil, olayları olduğu gibi objektif bir şekilde haberleştirmektir. Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu ajanstan beklenen budur. Bağımsız Türkiye Partisi olarak, Anadolu Ajansı'ndan özür ve telafi bekliyoruz.

'SİZLERİ RAHATSIZ EDECEĞİZ'

"Şunu bir kez daha hatırlatalım;

Bağımsız Türkiye Partisi, Türkiye'nin milli birlik ve beraberliği, siyasi ve ekonomik bağımsızlığı için politikalar üretmeye devam edecektir. Bu dünde böyleydi ve inşallah kıyamete kadar da böyle olacaktır.
Partimizin bu tavrından rahatsız olanlar şunu çok iyi bilsinler; sizleri rahatsız etmeye devam edeceğiz.

Anadolu Ajansı'nı, yaptığı bu art niyetli haberden dolayı kınıyor, misyonunu uygun haberler yapmaya davet ediyoruz."

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu