BTP lideri: Bu gördüğünüz zamlar hiçbir şey, dahası yolda geliyor

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, doların 10 lira olmasıyla ilgili "Bakın ben size müjdeyi (!) vereyim. Bu gördüğünüz zamlar hiçbir şey. Daha zamlar yolda geliyor" dedi.

Gündem 15.11.2021, 12:12 15.11.2021, 12:24
BTP lideri: Bu gördüğünüz zamlar hiçbir şey, dahası yolda geliyor

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Kayseri’de partisinin il kongresine katıldı.Burada ekonomiye dair konuşan Baş çarpıcı açıklamalarda bulundu.

'DOLARIN 10 LİRADAN FİYATLANDIĞI TÜKETİME BAŞLAMADIK'

Bugün piyasadaki fiyatların doların 6, 6.5 lira olduğu dönemin fiyatları olduğunu belirten Hüseyin Baş, “Bakın ben size müjdeyi (!) vereyim. Bu gördüğünüz zamlar hiçbir şey. Daha zamlar yolda geliyor. Şu anda doların 6 lira, 6.5 lira olduğu günlerde piyasada fiyatlanan ürünleri tüketiyoruz. Doların 10 liradan fiyatlandığı tüketime biz daha başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

'ŞEKER FABRİKALARI SATILDI, BUGÜN ŞEKER BULAMIYORUZ'

Marketlerde şeker krizi başladığına dair haberleri de değerlendiren BTP lideri Baş AKP iktidarının özelleştirme politikasını eleştirdi.

“Marketlerde şeker krizi başlamış, şeker bulunmuyor.” diyen Baş şöyle devam etti;  “Hemen hemen bir ay önce Çorum'dayız. Çorum'un girişinde kocaman bir şeker fabrikası var. Çorumlularla sohbet ederken 'Bu fabrika kimin' dedim, '2018'de özelleştirildi' dediler. Peki daha önce kimindi devletin, devlet kimin, bizim...  Sen kimin malını kimseye sormadan özelleştiriyorsun.  Bugün şeker krizi yaşıyoruz. Yakında duymaya başlarsınız, ' Zaten şekersiz çay daha sağlıklıdır' sözlerini.” Şimdi sen kalktın her şeyi özelleştirdin. Bunu buradan yetkililere de soruyorum, bu devlet hangi özelleştirmeden kâr etti? Hep zarar etti, niye özelleştirdin? Birini yaptın baktın zarar ediyor, ikisini yaptın baktın zarar ediyor, yahu üçüncüyü yapma! Bütün devlet özelleştirilir mi?  Bu kadar borçlu bir ülke haline getirilir mi?"

© Foto: BTP Basın Bülteni

'İŞGAL ALTINDA OLDUĞUMUZUN FARKINDA DEĞİLLER'

Osmanlı topraklarının resmi işgal gerekçesinin borçlar olduğuna da dikkati çeken BTP lideri şu anda da aynı tablonun yaşandığını belirtti.

Baş, “Niye Osmanlı toprağı işgal edildi?  Osmanlı borçlana borçlana, Duyun-i Umumiye ile devlet öyle bir hale geldi ki, savaşı kaybetti fakat bu devletlerin Osmanlı'dan alacakları vardı. Bu işgallerin sebebi Osmanlının borçları. İstanbul işgal edildiğinde Türk milleti bunun farkında bile değildi. Şimdi de aynısını yaşıyoruz mali krizde. Osmanlı'da borçlar yüzünden topraklar işgal edildi, bugün başka bir şey mi yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin Gayri Safi Milli Hasılası'nın bilmem kaç katı kadar borcu var. Ne yaptılar kurtuluş olarak? Özelleştir babam özelleştir. Niye? Kapitalist mantık bunu söylüyor” dedi.

'ÖZELLEŞTİRİLEN HER BİR FİRMAYI DEVLET YÖNETİMİNE GERİ ALACAĞIZ'

Özelleştirilen tüm kurumları BTP iktidarında geri alacaklarını ifade eden Hüseyin Baş, “Bakın Milli Ekonomi Modeli önümüzde. Bugün biz özelleştirilen her bir firmayı devlet yönetimine geri alacağız.   Bunu yapmak mecburiyetindeyiz. Bakın bunu hiçbir siyasi size söylemez, Bağımsız Türkiye Partisi özelleştirilen bütün devlet ve millet servetlerini geri alacaktır. Bunun yanında bize zormuş gibi gösterilen bütün üretimleri BTP olarak biz gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

'KAYSERİ'NİN ALTIN MADENLERİ NEDEN KANADA'LILARA GİDİYOR'

Türkiye’nin madenlerinin yabancılara verildiğine de dikkat çeken BTP lideri, Kayseri’deki altın madenlerinin neden Kanadalı firmalara gittiğini sordu.

Baş, “Biz neredeyiz Kayseri'de. Kayseri'de Himmetdede ve Develi'de altın madeni işletiliyor. Peki bu altın kimin, devletin. Devlet de bizim olduğuna göre buradan her yıl milyarlarca dolar altın neden Kanadalı firmalara akıyor?  Bunu hiç sordu mu Kayserili? Hiç sormadı, niye?” dedi.

Yorumlar (0)
19
hafif yağmur