Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu! Cengiz Holding reklamı beklenmedik yerlerden çıktı

Dünya Bankası’nın açıkladığı verilerde Dünya’nın en çok kamu ihalesi alan 10 şirketinden biri olan Cengiz Holding, reklam çalışmalarına hız verdi. Muhalif duruşlarıyla bilinen Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerinin internet siteleri bile 'Cengiz' reklamına yer verdi.

Gündem 18.02.2022, 12:16 18.02.2022, 12:43
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu! Cengiz Holding reklamı beklenmedik yerlerden çıktı

Reklamda “Gücümüzü Bilgi ve İnovasyondan alıyoruz” başlığını kullanan firma, “Türk sanayisinin öncü kuruluşlarından biri olmanın sorumluluğu ile kendi sektörlerimizde AR-GE faaliyetlerine liderlik ediyoruz. Bu ülke için çalışan 40 bin kişilik büyük ailemizle geleceğe değer katıyoruz. Tam 42 yıldır” ifadelerine yer verdi.

Kamudan aldığı kâr garantili ihaleler, elektrik dağıtım işleri ve milyonlarca liralık vergi borcunun silindiği iddiasıyla gündeme gelen Cengiz Holding, Rize İkizdere’de ormanlık alana taş ocağı açmak isteyince halkın tepkisiyle karşılaşmıştı.


ELEKTRİKSİZ KALAN ISPARTA’DA CENGİZ HOLDİNG’İN DAĞITIM ŞİRKETİ VAR

AK Parti iktidarıyla birlikte servetini katlayan Mehmet Cengiz’in şirketi Cengiz Holding’in adı en son Isparta’da gün süren elektrik kesintileriyle gündeme gelmişti. Isparta’da elektrik dağıtımı yapan Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Cengiz Holding ve Kolin Holding bünyesinde.


Yorumlar (0)
16
açık