Bülent Turan'dan AK Parti'de kriz çıkartacak sözler

Habertürkt'te Türkiye ekonomisine ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Şu an krizimiz var kabul ediyorum" ifadelerini kullandı.

Gündem 14.02.2022, 18:26
Bülent Turan'dan AK Parti'de kriz çıkartacak sözler

Pandemiden kaynaklı konjonktürel bir sorun olduğunu söyleyen Turan, "Dünyada her ülkede benzer krizler var az veya çok. Çok güçlü ekonomilerde daha az hasar var” dedi.

“Bizim gibi kırılgan ekonomilerde daha fazla hasarlar var. Bu gayet doğal. Biz bu sorunun azaltılması, hasarın azaltılması için adım atma ihtiyacı duyduk” değerlendirmesinde bulundu.

Turan, şöyle devam etti:

“Dövizi tek başına düşürdük. Muazzam bir artış seyri varken hatta arkadaşlarımız bile bir umutsuzluğa kapılmışken, bir özel toplantı sonrası havanın değiştiğini gördük. Nasıl ki kur artık Türkiye’de bir kriz olmaktan çıktıysa, çok kısa süre içerisinde göreceksiniz enflasyon da çıkmaya başlayacak. Şu an krizimiz var kabul ediyorum. Bir problemimiz var kabul ediyorum. Bu bedeli beraber taşıyacağız milletimizle. Fakat göreceksiniz döviz nasıl ki çok yukarı bir trendde ilerlerken bir anda durmuşsa, benzer yaklaşımlar, benzer adımlar, enflasyonda da atıldığında bunun karşılığını görmeye başlayacağız.”

Bülent Turan'ın sözleri akıllara AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen gün yaptığı açıklamayı akıllara getirdi. Erdoğan,  son dönemde özellikle elektrik ve doğalgaz faturaları üzerinden gelen tepkilerle ilgili olarak "Muhalefetin elektrik ve doğalgaz konusundaki spekülatif gayretlerini boşa çıkarmak gerekiyor. Muhalefetin yaygarasını kopardığı gibi bir durum söz konusu değil…" demişti.
 

Yorumlar (0)
19
açık