Bush'un Irak gafı gündem oldu: Bilinçaltı dışa vurdu 

ABD eski başkanı George W. Bush'un katıldığı bir etkinlikte Irakla ilgili yaptığı gaf viral oldu. Bush'un Ukrayna yerine "Bir adamın Irak'ı tamamen gayrı meşru ve acımasız şekilde işgal kararı" şeklindeki sözlerini sosyal medyada birçok kişi, "Irak'ı işgal eden Bush'un bilinçaltının sözlerine yansıdığına" dikkat çekti.

Gündem 19.05.2022, 10:51
Bush'un Irak gafı gündem oldu: Bilinçaltı dışa vurdu 

Eski ABD Başkanı Bush'un Dallas'ta dün katıldığı bir etkinlikte yaptığı konuşmadaki dil sürçmesi kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

UKRAYNA YERİNE IRAK DEDİ

2003 yılında Irak'ın işgalini başlatan Bush, konuşmasında Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarına tepki gösterirken, bir cümlesinde Ukrayna yerine Irak deyince salonda ilginç anlar yaşandı. Bush, konuşmasında, "Bunların sonucu, Rusya'da denge ve kontrolün kalmaması ve bir adamın Irak'ı tamamen gayrı meşru ve acımasız şekilde işgal kararı alması oldu." ifadesini kullandı.

HEMEN DÜZELTTİ: YANİ UKRAYNA'YI

Yaptığı yanlışı fark edince hafif gülümsemeyle sözlerini "Yani Ukrayna'yı" diye düzelten Bush'un Irak gafı karşısında salonda önce derin bir sessizlik olurken, devamında Bush'un "Irak'ı da... Her neyse." demesi salonda gülüşmelere neden oldu.

'BİLİNÇALTI DIŞA VURDU'

Bush'un Irak'ın işgaliyle ilgili videosu sosyal medyada kısa sürede viral olurken, pek çok kişi "Irak'ı işgal eden Bush'un bilinçaltının sözlerine yansıdığına" vurgu yaptı.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu