Çağlayan Adliyesi'nde hareketli anlar! Saldırgan ve bir polis yaralı...

Çağlayan Adliyesi meydanında 18 yaşındaki bir kişi, kontrol noktasını aşarak polise bıçakla saldırdı. Zihinsel engelli raporu olduğu öğrenilen saldırgan bacağından vurularak etkisiz hale getirildi. Öte yandan saldırganın bir polis memurunu bıçakladığı ve polis memurunun da sağlığının iyi olduğu bildirildi.

Gündem 18.01.2022, 11:31 18.01.2022, 15:32
Çağlayan Adliyesi'nde hareketli anlar! Saldırgan ve bir polis yaralı...

Çağlayan Adliyesi meydanında bir kişi, kontrol noktasındaki polislere bıçakla saldırdı. Polisin müdahale için açtığı ateş sonucu saldırgan etkisiz hale getirilirken bir polis memuru saldırgandan seken kurşunla yaralandı.

Yaralanan saldırganın bu eylemi intihar etmek amacıyla gerçekleştirildiği belirtildi.

'ÖLMEK İSTİYORUM'

Bakırköy Ruh Sağlığı Hastanesi'nden şizofreni raporu olduğu öğrenilen 18 yaşındaki saldırgan, "Ölmek istiyorum!" diye bağırarak bariyerleri aşıp nöbet tutan polislere saldırdı. Olayı gören diğer polisler, şüpheliye silahla müdahale ederek bacağından yaraladı. Öte yandan zihinsel engelli olduğu öğrenilen saldırganın, bu olay harici 4 suç kaydı daha olduğu tespit edildi.

SEKEN KURŞUN POLİSE İSABET ETTİ

Polisin saldırgana müdahale ederken  olay yerine sevk edilen sağlık ve polis ekipleri, yaralılara ilk müdahaleyi yaparak Seyrantepe Etfal Hastanesine kaldırdı.

VALİLİKTEN OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Bugün saat 10.50 sıralarında M.G. adlı şahıs, Kâğıthane İlçesi Çağlayan Adliyesi önünde nöbetçi güvenlik görevlisine bıçaklı saldırıda bulunmuştur. Güvenlik görevlilerimizce sözlü ve havaya ateş etmek suretiyle yapılan uyarılara uymayan şahıs, bacağından vurularak yakalanmış ve hastaneye sevk edilmiştir. Olaya müdahale esnasında seken merminin isabet etmesiyle yaralanan Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru M.F.Y. hastaneye sevk edilmiştir. Konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır" denildi.

POLEMİKHABER.COM| TUANA SARIKAYA


 

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu