Çakıcı, 'eski defterleri teker teker kapatıyor’ iddiası: Erol Evcil bağlantısı

'Demir Yumruk' operasyonunda gözaltına alınan Erol Evcil'le ilgili T24 yazarı gazeteci Tolga Şardan, Alaattin Çakıcı'nın geçmişini hatırlatarak "Geçmişte birlikte olan Evcil ve Çakıcı arası Çakıcı'nın cezaevinde olduğu dönemde bozuldu" dedi.

Gündem 08.07.2022, 14:46
Çakıcı, 'eski defterleri teker teker kapatıyor’ iddiası: Erol Evcil bağlantısı

T24 yazarı Tolga Şardan, 'Polis operasyonlarının siyasetteki karşılığı' başlıklı yazısında Ankara'daki soruşturmada Evcil'in isminin öne çıktığını belirterek "Zeytincilikle başlayan ticari yaşamında yolunun yine çok bilinen isimlerden Alaaddin Çakıcı'yla kesişmesi sonrasında Nesim Malki cinayeti başta olmak üzere kimi karanlık çete olaylarının merkezinde yer alan isim Evcil" ifadelerini kullandı.

Şardan, devamında şu ifadeleri kullandu:

'EVCİL VE ÇAKICI'NIN ARASI, ÇAKICI CEZAEVİNDEYKEN BOZULDU'

Evcil'in içinde olduğu işlerde Çakıcı'nın ismini eksik bırakmak olmaz. Ki; emniyet kaynaklarından edindiğim bilgilere göre, geçmişte birlikte olan Evcil ve Çakıcı arası Çakıcı'nın cezaevinde olduğu dönemde bozuldu.

İddiaya göre, eskiden kalan 25 milyon dolarlık alacak – verecek işi, soğukluğun baş nedeni. Çakıcı'nın cezaevinden Evcil'e yolladığı "çıkınca mallarına el koyacağım" mesajını dikkate aldığımızda Demir Yumruk soruşturmasının zamanlamasının anlamı farklılaşıyor.

'GEÇMİŞTEN KALAN DEFTERLERİN HESAPLARINI TEKER TEKER KAPATIYOR SANKİ'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin girişimleriyle cezaevinden tahliye edilen Çakıcı, halen sessizliğini sürdürüyor. Her ne kadar kamuoyunun göz önünde bulunmasa da Çakıcı, geçmişten kalan defterlerin hesaplarını teker teker kapatıyor sanki.

Ankara'daki soruşturmada göz altıların yapılmasıyla eş zamanlı olarak şüphelilerin şirketlerine kayyım atanması, atanan şirketler arasında Evcil'in şirketlerinin bulunması, adli soruşturmanın ötesinde madalyonun öteki yüzünün fotoğrafını ortaya koyuyor. (...)

Yorumlar (0)
34
açık