Çav Bella davasında tutuklu kalmadı! Banu Özdemir beraat etti

Çav Bella davasında tutuklu kalmadı! Banu Özdemir beraat etti 7 ay önce İzmir''deki bazı camilerde provokasyon yapılmış, minarelerden Çav Bella dinletilmişti. Bazı medya organlarının haberleri üzerine de CHP İzmir eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir tutuklanmıştı. 9 gün tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Özdemir, son duruşmada da beraat etti.

Gündem 10.12.2020, 16:53 10.12.2020, 16:53
Çav Bella davasında tutuklu kalmadı! Banu Özdemir beraat etti

Geçtiğimiz mayıs ayında İzmir'deki bazı camilerden yapılan korsan müzik yayınını sosyal medya hesabından paylaşan CHP eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir, 
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınıp, sevk edildiği 3'üncü Sulh Ceza Hakimliği'nce 'halkı alenen kin ve düşmanlığa tahrik etme' suçundan tutuklanmıştı. 

Özdemir, tutukluluğunun 9'ncu gününde serbest bırakılmıştı.

Savcı, Özdemir'in 'basın yoluyla halkı alenen kin ve düşmanlığa tahrik etme' suçundan cezalandırılmasını talep etmiş, iddianame 50’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlanmıştı. 

Davanın son duruşmasında mahkeme heyeti, Özdemir’in beraatine karar verdi.

Banu Özdemir'in beraat ettiği haberini CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel sosyal medya hesabından yaptığı şu açıklama ile duyurdu:

"Camide şarkı çalınmasına tepki olarak sosyal medyadan paylaşım yapan arkadaşımız Banu Özdemir beraat etti.

Türk yargısı önemli bir sınav verdi. Hukuka, yasaya ve adalete bağlı yargı mensuplarına selam olsun."

SANIK KALMADI

Dosyanın tek sanığı Banu Özdemir de beraat edince dosyada şüpheli kalmadı.

BAKAN SOYLU: EZAN DİNLETECEĞİZ DEMİŞTİ

İzmir'deki provokasyon için CHP'yi işaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, o dönem yaptığı bir açıklamada İzmir'de camilerden şarkı dinletilmesine tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Yapanı bulur caminin dibinde ezan dinletiriz" demişti.

Yorumlar (0)
26
açık