Çavuşoğlu'ndan müzakere açıklaması

İstanbul'daki Rusya-Ukrayna görüşmeleri sona ererken iki tarafın açıklamaları ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan da açıklama geldi.

Gündem 29.03.2022, 15:22 29.03.2022, 15:31
Çavuşoğlu'ndan müzakere açıklaması

Bugün sabah saatlerinde İstanbul Dolmabahçe'de gerçekleşen Rusya-Ukrayna görüşmeleri sonrası Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu görüşmeler hakkında değerlendirmede bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul'da yapılan Rusya-Ukrayna görüşmelerinin ardından açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

"Bugün her iki tarafın müzakere heyetlerini İstanbul'da bir araya getirdik. Toplantının açılışının Cumhurbaşkanı Erdoğna tarafından yapılması barışa verdiğimiz önemin göstergesidir. Bu sürece destek vermekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz. En öncelikli konu bir an önce ateşkesin sağlanmasıdır. Taraflar arassında yakınlaşmanın arttığını görüyoruz. Bu savaş artık durmalıdır.

Bundan sonraki süreçte her iki ülkenin dışişleri bakanlarının bir araya gelerek anlaşmaya son şeklini vermesini bekliyoruz. Görüşmemizde diğer hususların yanı sıra insani yardım ve insani koridorların açılmasını da ele aldık.

Bize duyulan güvenin ve sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Akan kanın durdurulması ve kalıcı bir barışın sağlanması için uluslararası toplumla uyumlu şekilde çabalarımızı sürdüreceğiz"

Yorumlar (0)
24
az bulutlu