Cem Küçük'ten Birce Akalay'a gözdağı: Böyle konuşanlar ya içeri girdi, ya kaçtı ya da kariyerleri bitti

İktidara yakın gazeteci Cem Küçük, hayat pahalılığına tepki gösteren oyuncu Birce Akalay'a 'gözdağı' vererek "Son 20 yıldır böyle konuşanlar ya içeri girdi, ya kaçtı ya da kariyerleri bitti" ifadelerini kullandı.

Gündem 22.07.2022, 08:26
Cem Küçük'ten Birce Akalay'a gözdağı: Böyle konuşanlar ya içeri girdi, ya kaçtı ya da kariyerleri bitti

Geçitiğimiz günlerde ünlü oyuncu Birce Akalay, artan döviz kuruna tepki göstererek "Bıktım artık. Emeğimizin değeri, paramız iyiden iyiye pul oldu. İşçimiz, halkımız sefil oldu. Fakat birileri ülkeyi yemeye ve doyumsuzca satmaya devam ediyor. Yargılanacağınız günleri görebilmek ümidiyle ki göreceğiz” ifadelerini kullanmıştı.


Birce Akalay

Bu sözlere karşılık Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük Akalay'a gözdağı verdi. Mehmet Ali Alabora'yı da örnek vermekten geri kalmayan Küçük, şunları söyledi:

"Ekonomik zorluklardan dolayı şimdi yine tehditlere başladılar. Dün adını gerçekten ilk kez duyduğum Birce Akalay diye biri -oyuncuymuş- hükûmeti tehdit etmiş. Yargılanacaklar demiş. Kimin neyle yargılanacağını dememiş ama muhtemelen ortamlarda konuşulanları aktarmış.

Birce Akalay sosyal medyaya bakıyor. Konuşulanları duyuyor. Hükûmet kesin gidici, diyor. Bunların hepsine bir öz güven gelmiş. Birce Hanım, son 20 yıldır böyle konuşanlar ya içeri girdi, ya kaçtı ya da kariyerleri bitti!
Şu anda 17/25 Aralık öncesi ve sonrası hava var. Muhalefet de bu ortama güveniyor. Son sözü seçimlerde millet söyleyecek.
Birce Hanım, bir zamanlar Mehmet Ali Alabora vardı. Gezi’de ağaçların bahane olduğunu söylemişti. Kendisi galiba Londra’da. Siz siz olun fazla öz güvenli olmayın. Temkinli olmak daha iyidir...

Biz bu tehditleri belli ki seçimlere kadar duyacağız. Sonra kararı sandıkta millet verecek."

Yorumlar (0)
24
az bulutlu