Cem Küçük'ten iktidara 'EYT' uyarısı: Ciddi bir seçmen kitlesi var burada

İktidara yakınlığı ile bilinen Cem Küçük, EYT'lilerin bir yanıt beklediğini duyururken, "Ciddi bir seçmen kitlesi var burada" diye yazdı.

Gündem 22.08.2022, 08:28 22.08.2022, 08:33
Cem Küçük'ten iktidara 'EYT' uyarısı: Ciddi bir seçmen kitlesi var burada

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, "Uzun zamandır "Emeklilikte Yaşa Takılanlar" hükûmetten gelecek iyi bir haberi bekliyorlar. İnsanlar ekonomik sıkıntıların olduğu bu dönemde hâliyle gelire ihtiyaçları var. EYT bu bakımdan önem arz ediyor. AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, partinin bir çalışması olmadığını söyledi. Ama Çalışma Bakanlığı EYT üzerinde çalışıyor. Ortaya çıkacak çalışmaya göre hükûmet bir karar alacak. EYT ilk başlarda kesin olmaz deniyordu. Sonradan bir umut belirdi. Şimdi bakanlığın çalışması bekleniyor." ifadelerini kullandı. 

Seçimlere dikkat çeken Küçük, bir an önce çalışmanın detaylarının açıklanması gerektiğini söyledi. Küçük, "Bana kalırsa çalışmanın detaylarını fazla beklemeden açıklamak şart. Çünkü EYT’liler bir cevap bekliyor. Seçimlere 9,5 ay kaldı. Ciddi bir seçmen kitlesi var burada. EYT çıkarsa hükûmet kesin kazanır ya da çıkmazsa kesin kaybeder gibi yorumlar da yapılıyor." değerlendirmesini yaptı.

Ekonomik sorunlara dikkat çeken Küçük, "Hükûmet ekonomide vatandaşı ezdirmemek için elinden geleni yapıyor. En iyi cevap sandıkta alınacak..." diye yazdı.

Yorumlar (0)
19
az bulutlu