Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısından Justin Bieber'a mektup!

2018'de öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, Washington Post için yazdığı yazıda Justin Bieber'a çağrıda bulundu. Cengiz, Bieber'a Cidde'de vereceği konser için iptal etme çağrısında bulundu.

Gündem 22.11.2021, 11:22
Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısından Justin Bieber'a mektup!

İstanbul'da Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda vahşi şekilde katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, Washington Post için bir makale kaleme alarak ünlü pop yıldızı Justin Bieber'a seslendi.

'DÜNYAYA GÜÇLÜ BİR MESAJ YOLLAYABİLİR'

Cengiz, 5 Aralık'ta Cidde'de sahneye çıkacak Justin Bieber'dan bu konseri iptal etmesini istedi.

Cengiz, Bieber'a açık mektup olarak kaleme aldığı yazısında konserin iptal edilmesinin, ünlü sanatçının isminin muhaliflerini eleştiren bir rejimin itibarını düzeltmek için kullanılamayacağını göstererek dünyaya güçlü bir mesaj yollayacağını söyledi.

'CEMAL'İN KATİLLERİ İÇİN ŞARKI SÖYLEMEYİN'

Cengiz yazısında, "Cemal'in katilleri için şarkı söylemeyin. Lütfen konuşun ve onun katili Muhammed bin Selman'ı kınayın. Sesiniz milyonlarca kişi tarafından duyulacaktır" ifadelerini kullandı.

Cengiz, "MBS'nin piyonu olmayı reddederseniz, mesajınız çok net olacaktır: Ben diktatörler için sahneye çıkmam. Para yerine, adalet ve özgürlüğü seçiyorum" dedi.

Justin Bieber'ın, Cidde'de yapılacak Formula 1 Suudi Arabistan GP öncesinde sahne alması bekleniyor. Etkinlikte Bieber'ın yanı sıra A$AP Rocky, David Guetta, Tiesto ve Jason Derulo'nun izleyicilerin karşısına çıkması bekleniyor.

Yorumlar (0)
25
açık