Cengiz İnşaat'ın yeni projesi için şok iddia: Antik kalıntıların üzerine kuruluyor

Mehmet Cengiz'in sahibi olduğu Cengiz İnşaat'ın Bodrum Cennet Koyu'ndaki gayrimenkul projesi için yapılan kazı çalışmalarında antik kent kalıntılarına ulaşıldığı iddia edildi.

Gündem 19.07.2022, 20:12
Cengiz İnşaat'ın yeni projesi için şok iddia: Antik kalıntıların üzerine kuruluyor

Muğla’nın Bodrum ilçesinde doğal ve arkeolojik sit alanları ile kaplı dünyaca ünlü Cennet Koy’da Mehmet Cengiz'in sahibi olduğu Cengiz İnşaat tarafından yapılmak istenen turistik tesis ve lüks villaların olduğu inşaat alanı çalışmalarında antik kent kalıntılarına ulaşıldığı iddia edildi.

Cengiz İnşaat, Bodrum Cennet Koyu'ndaki 678 bin metrekarelik araziyi özelleştirme İdaresi'nden satın aldı. Bölgede villa ve otel inşaatına başlayan Cengiz, projesi Danıştay tarafından 2 kez iptal edilse de bu iptal kararları uygulanmadı ve tartışmalı inşaata başlandı.

ANTİK KALINTILAR BULUNDU İDDİASI

100 adet villa ve otel projesi için binlerce ağacın kıyıma uğrayacağı ve doğal habitatın bozulacağı tartışılırken projede, bölgede yapılan kazı çalışmalarıyla bir skandala daha imza atıldı. Bölgede başlanan inşaat sonrasında antik dönemden kalma kalıntılar bulunduğu yönünde iddialar gündeme geldi.

Cengiz İnşaat'ın kazısında bulunduğu söylenen bu antik kalıntılar hakkında hala net bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu