Cephanelik paylaşımında emniyet harekete geçti! Silahlar ele geçirildi

Küçükçekmece Rizeliler Derneği Başkanı Ahmet Sivri, sosyal medyada elinde kılıç ve masasında çok sayıda uzun namlulu silahla poz vermişti. Bu görüntülerin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü harekete geçti.

Gündem 26.07.2022, 14:19
Cephanelik paylaşımında emniyet harekete geçti! Silahlar ele geçirildi

Sosyal medyada yayılan görüntülerde, Küçükçekmece Rizeliler Derneği Başkanı olduğu belirtilen Ahmet Sivri isimli bir şahsın çok sayıda silah ve kılıçla poz verdiği görülmüştü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, dün şahsın kullandığı adreslerde yaptığı aramalarda silahların ele geçirildiğini belirttiği bir açıklama yaptı. Açıklamada "25 Temmuz'da pompalı tüfek, kılıç gibi silahlarla yapılan paylaşımlarla ilgili yapılan araştırmalarda; Görüntülerde yer alan Ahmet Sivri, aynı gün saat 17.00 sıralarında Küçükçekmece 'de yakalanarak muhafaza altına alınmış, şüphelinin ikametinde, işyerinde ve başkanlığını yaptığı dernek adresinde gerçekleştirilen eş zamanlı aramalarda görüntülerde yer alan uzun namlulu silahların tamamı ve kılıç ele geçirilmiş, yapılan incelemelerde silahlardan 5’inin ruhsat tarihinin dolduğu belirlenmiştir" denildi.

Hakkında “6136 Sayılı Kanuna Muhalefet" suçundan işlem yapıldığı belirtilen Ahmet Sivri'nin adli makamlarca serbest bırakıldığı kaydedildi.

Yorumlar (0)
32
az bulutlu