CHP'li Gürer: 1 milyona yakın sürücü ehliyet affı bekliyor

CHP'li Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, 1 milyona yakın kişinin çeşitli nedenlerle sürücü belgelerine el konulduğunu belirterek “İnsan canına kastetmemiş olanların ehliyetleri bir defaya mahsus iade edilmelidir” dedi.

Gündem 19.11.2021, 10:41
CHP'li Gürer: 1 milyona yakın sürücü ehliyet affı bekliyor

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, bir defaya mahsus ehliyet affı getirilmesi teklifini yineledi. 

1 MİLYON SÜRÜCÜ AF BEKLİYOR

Ülkemizde 1 milyona yakın kişinin bir nedenle ehliyetine el konulduğuna dikkat çeken CHP Milletvekili Gürer, “İnsan canına kastetmiş olanların dışında ihlal nedeniyle ehliyetine el konanlara bir kereye mahsus af çıkarılmalıdır; bu nedenle kanun teklifi de verdim” dedi.

© Fotoğraf: CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer

KANUN TEKLİFİ KOMİSYONDA BEKLİYOR

Özellikle ülkemizdeki ekonomik kriz ve pandemi sürecinde şoför olarak çalışan esnaflardan ihlal nedeniyle ehliyeti alınanların ciddi olarak mağdur durumda olduğunu belirten Gürer, “Bu anlamda maddi cezalar zaten ödenmiş ve kesilmiştir. Ehliyetlerin insan canına kastetmeyenlere iade edilmesi ve bu anlamda bir çalışma yapılması ihtiyaçtır. Ehliyet affı kanun teklifim Mecliste komisyondadır. Değerlendirilerek bir an önce gündeme alınmasını, ehliyet affı bekleyenlerin mağduriyetinin giderilmesini talep ediyorum” diye konuştu. 

Yorumlar (0)
17
hafif yağmur