CHP'li Özel: Biz 'suçlular yargılanacak' diyoruz, Soylu üstüne alınıyor

Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Süleyman Soylu'yu hedef aldı. Özel, "Biz, 'Suçlulardan hesap soracağız' diyoruz, Soylu çıkıp 'Beni yargılayacaklar' diyor. Vatandaşlarımızın hepsine söylüyoruz. Bu meseleyi üstüne alınıp her gün bağıran Süleyman Soylu buna neden gerek duymaktadır?" dedi.

Gündem 06.07.2022, 17:26
CHP'li Özel: Biz 'suçlular yargılanacak' diyoruz, Soylu üstüne alınıyor

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Özgür Özel'in açıklamaları şöyle:

Süleyman Soylu sayın suçişleri bakanımız dün 15 Temmuz Darbe Girişimiyle ilgili katıldığı bir etkinlikte günlük dezerformasyon kotasını doldurmuş. 'Bize ikide bir yargılanacaksınız diyenler talimat almıştır bunun başka izahı yoktur' diyor. Biz geçmişte hukukun dışına çıkanların, insanların geleceğini, parasını çalanların, uyuşturucu baronların peşini bırakmayacağız diyoruz. Rüşvetçilerin peşini bırakmayacağız diyoruz. Sayın Nebati üstüne alınmıyor, Orman bakanı üstüne alınmıyor. Neden Süleyman Soylu üstüne alınıyor? Yarası olan gocunuyor galiba. Biz, 'Suçlulardan hesap soracağız' diyoruz, Soylu çıkıp 'Beni yargılayacaklar' diyor. Vatandaşlarımızın hepsine söylüyoruz. Bu meseleyi üstüne alınıp her gün bağıran Süleyman Soylu buna neden gerek duymaktadır?

BAKAN BİLGİN'İN AÇIKLAMALARINA TEPKİ

Çalışma Bakanının kötü yaptığı çok şeyler var. Çalışma Bakanı bu aralar bolca konuşuyor. Bazen doğru söylüyor, bazen saçma söylüyor. Dün 'Türkiye'de her gelir grubunda ailenin kapısında araba var. Çocukları okuyor' dedi. Yüksek gelirli ailelerin kapısında araba var, onun altındaki ailelerin vardır. Orta direğin arabası olsa bile benzin koyacak parası yok. Düşük gelir grubundan, fakir fukaranın kapısında ne arabası var? Adamın eve ekmek almaya parası yok.

Çocukları okumasın mı? Belli gelir grubunun çocukları okusun, düşük gelir grubundakiler okumasın... Ne demek ya? 20 yılın sonunda çocuk okutmayı bir refah ölçütü olarak gören bir bakanla karşı karşıyayız.

 

Yorumlar (0)
32
az bulutlu