CHP'li Öztrak: Bir Japon atasözü der ki...

Faik Öztrak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bir 'Japon' atasözü der ki;' diyerek Japonca bir söz paylaştı.

Gündem 20.05.2022, 16:30 20.05.2022, 15:34
CHP'li Öztrak: Bir Japon atasözü der ki...

CHP Sözcüsü ve Ekonomi Politikaları Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bir 'Japon' atasözü der ki;' diyerek Japonca bir söz paylaştı.

Öztrak'ın sosyal medya paylaşımı şu şekilde:
"Salla yalanı, bulunur inananı."

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'debir gencin, "Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan'a resmi ziyaretler gerçekleştirdiniz. Bu ülkelerde sizi çok iyi, hatta görkemli şekilde karşıladıklarını gördük. Geçmişten bugüne ne oldu da ilişkilerimiz böyle büyük bir değişim gösterdi?" sorusuna, "Japonların, 'düşmanımız dahi olsa iplikle bağı sıkı tutun, koparmayın. Gün olur o bağ size tekrar lazım olur' diye atasözü vardır. Bunlar da bizim Müslüman kardeşlerimiz. Bazen nasıl ailenin içerisinde patırtı gürültü oluyorsa aramızda bizim de böyle bazı sıkıntılar yaşandı ama biz bu sıkıntıları şimdi aştık. Gerek Suudi Arabistan'la gerek Abu Dabi yönetimiyle bunları aşarak süratle ticari ilişkilerimizi, sanayi, savunma sanayi, kültürel, turizm bütün bunlara yönelik şimdi planlama yaptık, adımlarımızı atıyoruz" yanıtını vermişti.

Türkiye'de yaşayan Japon Yoshi Enomoto ise Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluşmasında kullandığı atasözünün Japon atasözü olmadığını söyledi.

Yorumlar (0)
22
açık