CHP'li Salıcı seçim için tarih verdi: Önümüzdeki sonbahar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtladı. Salıcı seçim için tarih verdi, 'önümüzdeki sonbahar' dedi.

Gündem 12.01.2022, 10:45 12.01.2022, 11:19
CHP'li Salıcı seçim için tarih verdi: Önümüzdeki sonbahar

İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programına konuk olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Salıcı seçim içinse 'önümzdeki sonbahar' dedi.

'BELEDİYE BAŞKANLARINA  BİRŞEY YAPAMAZLAR'

Salıcı açıklamalarında şunları belirtti:

"AKP kolay kolay seçim istemez. Elinde mevcut bir güç var ve bunu devam ettirmek ister. Biz de ülkenin bu sıkıntıdan çıkması için seçim olmasını istiyoruz. Muhtemelen önümüzdeki sonbaharda seçime gideceğiz."

"Biz çok seçim kaybettik ama bu sefer kazanacağız. Nerede yanlış yaptık diyerek çok ders çıkarttık. Eğer ders çıkarmamış olsaydık 31 Mart seçimlerinde İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Mersin toplam 11 büyükşehir CHP tarafından yönetiliyor olmazdı. Nüfusun yüzde 50'si yapıyor. Biz aslında yerelde iktidarız. İktidar bunu çekemediği için bize baskı uygulamaya çalışıyor."

"Millet İttifakı'nın içinde HDP yok ve katılmak gibi bir talebi de yok. İktidar bizi yan yana getirmek gibi bir algı oluşturursa başarılı olacağını düşünüyor."

"Bizim belediye başkanlarımıza hiçbir şey yapamazlar. İstanbul'un ikinci seçimi bunun için oldu. Hayatı boyunca "millet iradesi" lafı ağızlarından düşmeyen iktidar, millet iradesi kendi aleyhlerine tecelli edince korktu ve ne yapacağını bilemedi." 

Yorumlar (0)
3
parçalı az bulutlu