CHP'li Tezcan'dan 'ziyaret' değerlendirmesi: Erdoğan'ı telaş sardı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın parti ziyaretlerinin ardı arkası kesilmezken CHP'li Bülent Tezcan, Cumhur İttifakı'nın yüzde 51'i bulamadığını ve bu yüzden de bir telaş havası hakim olduğunu savundu.

Gündem 15.01.2021, 09:14
CHP'li Tezcan'dan 'ziyaret' değerlendirmesi: Erdoğan'ı telaş sardı

Karar TV'de Elif Çakır ve Yıldıray Oğur'un konuğu olan CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulunurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın anketlerden gelen kötü haberler sonrası telaşlı olduğunu ileri sürdü.

YÜZDE 43-45'LERDE

Tezcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminden beri anketlere önem verdiğini belirtirken son dönem anketlerinde Cumhur İttifakı'nın yüzde 43 ve 45'lerde olduğunu ifade etti.

YÜZDE 51 OLUR MU?

En yüksek oranın yüzde 47'leri bulduğunu da belirten Tezcan, ''Ama yüzde 51 olmuyor. Mesele bu'' dedi.

''ANKETLER BUGÜNE KADAR ERDOĞAN'I KORKUTMUYORDU''

''Çok açık, Sayın Erdoğan'ı telaş sardı'' diyen Tezcan, ''Belediye başkanlığından beri anketlere bakar. Erdoğan'ı, anketler belki bugüne kadar korkutmuyordu'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın özel anketler yaptırdığını da öne süren Tezcan, ''Bunları tek tek takip ediyor. İşin toparlanamadığını da görüyor'' dedi.

Tezcan sözlerini şöyle sürdürdü:

''Kararsızlar dağıtıldığında da çok daha ciddi bir düşüşle karşılaşılıyor. İşin özeti, Erdoğan bir daha seçilemeyeceğini görüyor. Böyle olunca ister, istemez yeni arayışların içerisinde.''

Yorumlar (0)
18
açık