CHP Yurt Dışı Örgütlenme Koordinasyonu 2022 planını açıkladı

CHP'nin 14 ülkede, 27 birlik ile farklı ülkelerde 12 temsilciliği bulunurken Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı ülkelerde örgütlenme çalışmalarını sürdüren Yurt Dışı Örgütlenme Koordinasyonu, Kılıçdaroğlu ile görüşme gerçekleştirdi. Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın sorumluluğundaki koordinasyon, yeni birliklerin kurulması, örgütlenme ve çalışmalar konusunda bilgi verdi.

Gündem 27.01.2022, 07:15 27.01.2022, 09:38
CHP Yurt Dışı Örgütlenme Koordinasyonu 2022 planını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın sorumluluğundaki Yurt Dışı Örgütlenme Koordinasyonu, CHP Genel Merkezi'nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme sonrası koordinasyondan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Sevgili Bölge Başkanlarımız,

25 Ocak 2022 günü CHP Genel Merkezinde, CHP Yurtdışı Örgütlenme Koordinatörümüz Hakverdi Gürbüz’ün başkanlığında Nihat Yazıcı ve Günay Çapan’dan oluşan bir heyet olarak Parti Örgütü ve Yurt Dışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Oğuz Kaan Salıcı ile toplantı gerçekleştirilmiş, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ziyaret edilmiştir.    

Heyetimiz toplantıda, Partimizin Almanya'da var olan birliklerine katılımların koordine edilmesi, yeni birliklerinin kurulması, bunlardan oluşacak ülke birliğinin örgütlenmesi, birliklerin sorun ve ihtiyaçlarının yerinde çözülmesi ve düzenli işleyişin korunması görevleri kapsamında yaptığımız çalışmalar konusunda Partimize bilgi vermiş, Genel Merkezimizin görüş ve tavsiyelerini almıştır.

Toplantıda, Almanya’daki çalışmalarımız ile ilgili olarak daha önce 22 Şubat 2022’de gerçekleştirmeyi planladığımız kamuoyunu bilgilendirme amaçlı toplantıyı 8 Mart Dünya ekmekçi Kadınlar günü etkinlikleri ile birleştirerek 12 Mart 2022 günü Halk TV aracılığı ile gerçekleştirme kararı alınmıştır. 

Yine toplumsal muhalefetin bileşenlerini kapsayan Almanya’daki sivil toplum kuruluşları ile birlikte 2022 Haziran veya Temmuz ayında bir etkinlik düzenlenmesi düşünülmektedir. Genel Başkanımıza bu konuda bilgi verilmiş, kendileri etkinliğe katılmayı arzu ettiklerini i ifade etmişlerdir.

Ziyaretimiz ve toplantı sırasında heyetimiz, Partimizin muhalefet bileşenleri ile birlikte yerel seçimlerde başlattığı ve her gün biraz daha ivme kazanarak yükselen iktidar yürüyüşünün sıcaklık ve heyecanına tanıklık etmiştir.

Bu tanıklık motivasyonumuzu arttırdığı gibi sorumluluğumuzun büyüklüğüne de işaret etmektedir. Bu bilinçle ve Partimizin politikaları doğrultusunda kabuğumuzu kırıp, kapsayıcı ve katılımcı bir anlayışla Partimizi en geniş kesimlerle buluşturma hedefimize daha büyük bir ciddiyetle sarılmalıyız.

Bizleri samimiyet ve sıcaklıkla konuk ederek çalışmalarımıza güç veren Genel Merkezimize sizler adına bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Gelişmeler konusunda düzenli olarak bilgi vermeye devam edeceğiz.  

Birlikte Başaracağız.

Yurt Dışı  Örgütlenme Koordinasyonu"

Yorumlar (0)
22
açık