CHP'den Semra Güzel açıklaması: 'Evet' oyu kullanacağız

Sezen Aksu tartışması devam ederken TBMM'de basın toplantısı düzenleyen CHP'li Özgür Özel, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ile ilgili fezlekeye 'evet' oyu vereceklerini açıkladı.

Gündem 19.01.2022, 16:52 19.01.2022, 23:08
CHP'den Semra Güzel açıklaması: 'Evet' oyu kullanacağız

CHP Grup Başkanvekili Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. 

Son dönemde tartışmaların odağı olan 'Sezen Aksu'nun şarkısındaki ifadelere tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yüklenen Özel, "Süleyman Soylu şöyle bir ifade kullanmış; 'Toplumsal olaylara sert müdahale değil, müzakereci bir yaklaşım benimsiyoruz.' Gece karanlığında Sezen Aksu’nun evinin önünde toplananların güvenliklerini sağlıyorsun. Kim bunlar? Siyah gömlekliler mi? Kimin adına kimi tehdit ediyorlar?" ifadelerini kullandı. 

'EVET' OYU KULLANACAĞIZ'

Özel, öldürülen PKK'lı teröristle fotoğrafları ortaya çıkan HDP Diyarbakır Miletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlık fezlekesinin yarın karma komisyonda görüşüleceğinin anımsatılması üzerine, "HDP'li Semra Güzel büyük bir yanlış yapmış. Cumhurbaşkanının valilere, kaymakamlara, alay komutanlarına 'dokunmayın' dediği zamanda bir teröriste dokunmuş. Bu affedilir bir şey değil. Ama biz Semra Güzel'in örgüt kıyafetleriyle çektirdiği fotoğraf ve elindeki silahla çektirdiği fotoğrafın doğru olmadığını, bunun milletvekilliğiyle bağdaşır olmadığını, soruşturmasının yürüyebilmesi açısından bu dosyaya özel olarak dokunulmazlığının kaldırılması noktasında 'evet' oyu kullanacağız" açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (0)
16
açık