CHP’li Burak Erbay: Değerlerimizi Katar’a peşkeş çekmekten vazgeçin

''Değerlerimizi Katar’a peşkeş çekmekten vazgeçin'' Tank-palet fabrikasının bir bölümünün ardından Borsa İstanbul''un büyük kısmının Katarlılara satılmasına ilişkin tartışmalar sürüyor. CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay da Ak Parti iktidarını Katar''la ilişkileri için eleştirdi ve “Sarayın israf, lüks ve şatafatını karşılamak için Cumhuriyetimizin değerleri, milletimizin emeği ve alın teriyle yaratılan kazanımlar Katar’a peşkeş çekilmekten vazgeçilsin” dedi.

Gündem 08.12.2020, 18:50 08.12.2020, 18:50
CHP’li Burak Erbay: Değerlerimizi Katar’a peşkeş çekmekten vazgeçin

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay Muğla'da düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi;

*Sarayın israf, lüks ve şatafatını karşılamak için Cumhuriyetimizin değerleri, milletimizin emeği ve alın teriyle yaratılan kazanımlar Katar’a peşkeş çekiliyor. Muhakkak bu devran dönecek, gün gelecek bu milli değerlerin satılmasının hesabı da sorulacaktır” dedi.
Ülke ekonomisinin can çekiştiğini ifade eden Erbay, “AKP’nin lüks ve şatafat düşkünlüğü, ülkemizi üretimden uzaklaştıran yanlış ekonomi politikaları milletimizi açlığa ve sefalete sürüklemiştir. Siyasi iktidar, şimdi elde avuçta bir şey kalmayınca, kasa boşalınca bu ülkenin, bu milletin emeği alın teri olan kazanımları bir bir satmaktadır.

*Genel Başkanımız grup toplantısında net bir şekilde ortaya koydu. Satılanlar milletimizin kazanımlarıdır. Bugüne kadar gelen değerlerimizdir. Tank Palet Fabrikası, Borsa İstanbul, Antalya Limanı, Ataköy sahilindeki kupon araziler, Kanal İstanbul Projesi güzergahındaki araziler hepsi Katar’a peşkeş çekilmiştir. Yanlış ekonomi politikaları sonucunda ülkemiz derin bir ekonomik krizle karşı karşıya kalmıştır. Mevcut siyasi iktidar günü kurtarmak, iktidardaki ömrünü biraz daha uzatmak için milletin değerlerini yok pahasına satıyor, Katar’a peşkeş çekiyor. Bunlar Milletimizin, Cumhuriyetimizin 80 yıllık kazanımlarıdır.

*Bu ülkenin neresinde satılan kıymetli bir arazi varsa arkasından Katar çıkıyor. Son olarak geçtiğimiz aylarda Muğla Bodrum Ortakent Mahallesi’nde bir milyon metrekarelik bir alan Cumhurbaşkanı kararıyla özelleştirmeye açıldı. Bu doğa harikası alanın da Katarlılara satılacağı duyumları var. Dünya cenneti bu alanlar inşaata, betona boğulacaktır.

*Bütün ülke katar katar satılıyor. AKP iktidarı hukuk tanımaz bir şekilde, denetlenmeyen bir şekilde, ihale yasalarını yok sayarak, devir bedelleri açıklanmadan, rekabet ortamı oluşturulmadan kapalı kapılar arkasında bu değerleri Katarlılara devretmektedir. Bu durum milletimizi rahatsız etmektedir. Ancak umutsuzluğa kapılmayacağız. Bu devran muhakkak dönecek, gün gelecek bu milli değerlerin satılmasının hesabı da sorulacaktır.


 

Yorumlar (0)
18
hafif yağmur