CHP''li Emir''den flaş bir iddia daha: Torpilli kişilere aşılama başladı

CHP''li Emir''den flaş bir iddia daha: Torpilli kişilere aşılama başladı Özellikle Sağlık Bakanlığı''nın yayınladığı turkuaz tablodaki vaka sayılarının düşük gösterildiği iddiaları sonrası her iddiasında gündemi belirleyen CHP''li Murat Emir, bu defa yeni bir iddia ile gündemde. Emir, Çin''den getirilen aşının VIP listelerin hazır olduğunu ve torpili olan kişilere aşılama yapılmaya başlandığını öne sürdü.

Gündem 31.12.2020, 15:40 31.12.2020, 15:40
CHP''li Emir''den flaş bir iddia daha: Torpilli kişilere aşılama başladı

Corona virüsü pandemisinde hükümetin politikalarına getirdiği eleştirilerle gündem olan ve ortaya birçok iddia da atan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, bu defa da çok önemli bir iddiayı gündeme getirdi.

Aşı yaptırmanın bir torpil malzemesine dönüşebilme ihtimali olduğunu belirten Emir, aşının 9 Aralık'ta Türkiye'ye getirildiği ve AK Partili siyasilerle yakınlarına uygullanmaya başladığını ileri sürdü. 

Sözcü'den Zeynep Kaplan'a ''Daha önce bu ilacın bir şekilde getirildiğini ve bazı torpilli VIP kişilere yapılmaya başlandığını öğrendik'' değerlendirmesinde bulunan Emir, birçok kişinin kendilerine başvurduğunu ve bilgileri dahilinde olduğunu iddia etti.

Emir, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Biz bunu söylediğimizde bakanlık bunun olmadığını söylerken yani kendileri ‘onaylamadık' dediler. Oysa onaylamadıkları doğru ama Sayın Bakan reddetmedi hatta eczaneden almak serbest belki eczaneden alınmıştır gibi bir şey söyledi.''

Türkiye’nin en az 150 milyon doz aşıya ihtiyacı olduğunu vurgulayan Emir, şu an ihtiyacımızın yüzde 2’si kadarının geldiğinin altını çizerek, “Dolayısıyla kıtlığı olan bir şey için ulaşmakta yarış olur. Başka öncelikler devreye girebilir torpilli olmak, başka şeyler gibi. Sayın Bakan bugünkü (dün) açıklamasında 3 milyon doz aşının gelmiş olmasını bir başarı hatta neredeyse bizim de bir kıskançlığımız gibi ortaya koyuyor. Kendisi uluslararası standartlara sahip 100 milyon, 150 milyon doz aşı getirdiği zaman gerçekten teşekkür edeceğiz ve tebrik edeceğiz. Ama 3 milyon aşının Türkiye'yi kesmesi mümkün değil elbette” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu