CHP’li Gökçen: Bir kuşağın hayallerini çalan Recep Tayyip Erdoğan, utan!

''Recep Tayyip Erdoğan, utan'' CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Türkiye’deki gençlerin yaşadığı sorunlara dikkat çekti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan''a çzok sert sözlerle yüklendi.

Gündem 27.12.2020, 12:19 27.12.2020, 12:19
 CHP’li Gökçen: Bir kuşağın hayallerini çalan Recep Tayyip Erdoğan, utan!

CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, yazılı bir açıklama yaparak Türkiye'deki gençlerin sorunlarına dikkat çekti.

“ARTIK ÜZGÜN BİLE DEĞİLİZ, ÖFKELİYİZ”

Sosyal medyada paylaşılan ve bir gencin gelecekle ilgili düşüncelerini söylediği videoyu hatırlatan Gökçen, milyonlarca gencin aynı durumda olduğunu belirtti. Gökçen'in açıklaması şöyle: “Bugün sosyal medyada paylaşılan bir videoda hepimiz gördük. ‘Sağlıkçıyım, 24 saat nöbet tutuyorum, cüzdanım boş’ diyen bir genç, karşısında ‘başka yerde paran olmadığını nereden bileyim’ diyen biri. Genç diyor ki ‘O kadar mutsuzum, o kadar umutsuzum, o kadar önümü göremiyorum ki bu röportajı yaptıktan sonra evime giderken bana araba çarpıp ölsem gözüm açık gitmez’. Milyonlarca gencin içinde bulunduğu durum bu. Artık üzgün bile değiliz, öfkeliyiz, kızgınız çünkü gençliğimizi çaldınız. Bize bir gençlik borçlusunuz. Sözümüz olsun, hesabını soracağız. Gençlerin bugününü çaldınız, yarınını bu ülkede kurabilmesi için her geçen gün tüm enerjimizin fazlasını, tüm emeğimizin fazlasını ortaya koyacağız. Geceleri biz rahat uyuyamıyoruz. Uyuyabilenler, utanın. Bugünümüzü, geleceğimizi çalan; bir kuşağın hayallerini çalan Recep Tayyip Erdoğan, utan!”

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu