CHP''li Öztunç''tan yılbaşı tepkisi: Vatandaşa yasak ama sarayda her türlü eğlence serbest

''Vatandaşa yasak ama sarayda her türlü eğlence serbest'' CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Bolu Valisi  Ahmet Ümit’in, “Bir evde eğer normalin üzerinde insan varsa o evdeki herkese cezai müeyyide uygulanacak” sözlerini değerlendirdi. Öztunç, “Bir bu eksikti bu da oldu.  Cumhurbaşkanı Irak Başkanı onuruna verdiği o türkülü çalgılı, kuş sütünün eksik olduğu masadaki ziyafette sosyal mesafe kurallarına hiç uymadı oraya neden bakmıyor kimse?” dedi. 

Gündem 30.12.2020, 14:54 30.12.2020, 14:54
 CHP''li Öztunç''tan yılbaşı tepkisi: Vatandaşa yasak ama sarayda her türlü eğlence serbest

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

Bolu Valisi Ahmet Ümit, yılbaşında yeni tip covid-19 nedeniyle tedbirlerin en üst seviyeye çıkarıldığını belirterek, "Bir evde eğer normalin üzerinde insan varsa o evdeki herkese cezai müeyyide uygulanacak” sözlerini değerlendiren Öztunç, şu ifadeleri kullandı:

“BİR BU EKSİKTİ BU DA OLDU”

*Bir bu eksikti bu da oldu. Covid bahanesiyle şimdi evlere girilecek özel hayatlara insanlara müdahale edilecek. 

*Yeni yıla evinde girecek olan yurttaşlara evinde oturmak yasak ama sarayda Irak Başbakanı na çalgılı müzikli ziyafet yapmak serbest. 

*Sayın Cumhurbaşkanı Irak Başkanı onuruna verdiği o türkülü çalgılı müthiş ziyafette, kuş sütünün eksik olduğu masadaki ziyafette sosyal mesafe kurallarına hiç uymadı oraya neden bakmıyor kimse? 

*Vatandaş evinde çoluğuyla çocuğuyla gariban sofrasında yeni yıla girecek, bu yasaklanacak polis gidecek baskın yapacak insanları sayacak ama sarayda her türlü eğlence serbest. Allah bunlara akıl fikir versin.
 

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu