CHP’li Tekin: Kanal İstanbul’daki arsalara 15 kat imar izni verildi

Kanal İstanbul Projesi'nde yapılan değişiklik sonucu, bazı adalara 15 kat imar izni verildi. CHP’li Tekin, İstanbul’a yine ihanet ediliyor. Bazı bölgelerden arsa alan kişilere projede 15 kat imar izni verildi” dedi.

Gündem 20.02.2022, 08:28 20.02.2022, 16:38
CHP’li Tekin: Kanal İstanbul’daki arsalara 15 kat imar izni verildi

Kanal İstanbul Projesi'nin ‘Rezerv Yapı Alanı’ içinde yapılan değişiklik sonucu, bazı adalara 15 kat imar izni verildiği açıklandı. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Parsellerdeki hissedarların yerleri resen değiştirildi, kişilerin adları da gizlendi. İstanbul'a yine ihanet ediliyor. Yatay mimari sözleri havada kaldı. Askıya çıkan imar planlarına göre bazı bölgelerden arsa alan kişilere, 15 kat imar izni verildi. Hatırı sayılır kişilerin ve bazı siyasilerin olduğu bu parsellerde, dikey mimariye döndüler” diye konuştu.

'AYRICALIK MI TANINIYOR?'
Kanal İstanbul’un dikey mimariye döndürüldüğünü belirten Tekin, “Askıya çıkan imar planlarına göre bazı bölgelerden arsa alan bazı ‘şanslı' kişilere 15 kat imar izni çıktı. Araziler birdenbire el değiştirdi. Herkese açık olması gereken bilgiler gizlendi. Bazı siyasilere ve şirketlere ayrıcalık mı tanınıyor? Dikey yapılaşmalarla İstanbul'un siluetini bozanlar Kanal İstanbul'u da dikey mimariye döndürdüler. Tartışmalı Kanal İstanbul'a ilişkin tek bir çivi bile çakılmamışken, iktidar tarafından bölgede hızla başlatılan konut projelerindeki acelenin nedeni, yeni bir su yolu yapmaktan ziyade yapı projeleri üzerinden büyük bir rant vurgunu sağlamak olduğu bir kez daha netleşti” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
18
açık