CHP''li vekil ''Barut'' gibi: Bu felaket bir film senaryosu değil, AK Parti''nin rant filmidir

CHP''li vekil ''Barut'' gibi: Bu felaket AK Parti''nin rant filmidir CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, salgınla birlikte ekonomide yaşanan duruma değinerek AK Parti''yi sert sözlerle eleştirdi. Barut, TÜİK''i iktidarın pembe boyacısı olarak tanımlarken açıklanan enflasyon oranı ile ürünlere gelen zamları karşılaştırdı.

Gündem 06.01.2021, 13:20 06.01.2021, 13:20
CHP''li vekil ''Barut'' gibi: Bu felaket bir film senaryosu değil, AK Parti''nin rant filmidir

''Yaşadığımız felaket bir film senaryosu değil, AK Parti'nin rant filmidir. Sadece yandaşı gönendirenler, ocaklarımızı söndürenler; bu filmin yönetmeni ve baş aktörüdür'' diyen Barut, ''Salgınla mücadele döneminde kriz içindeki ekonomi tamamen çöktü. İş bilmezler ve tek adam zihniyeti ülkemiz, hızla uçuruma sürüklüyor. Esnafından çiftçisine, işçisinden emeklisine herkes feryat, figan ediyor ama duyan kim? Yurttaşımız canının derdine düşmüş, ocaklar sönmüş durumda ama AK Parti iktidarının gözünü rant hırsı bürümüş" diye konuştu.

Türkiye'de herkesin işsizlik, yoksulluk ve çaresizlikle boğuştuğunu dile getiren Ayhan Barut, şöyle devam etti:

"İktidarın pembe boyacısı TÜİK, enflasyonu yüzde 14.6 açıkladı ama doğalgaza yüzde 32, elektriğe yüzde 31, yumurtaya yüzde 80 zam geldi ama haberi yok. Haberi var da işine gelmiyor. Hazinenin iç ve dış borçları 2020 yılının ilk 11 ayında 543 milyar lira artarak 1 trilyon 872 milyar liraya yükseldi. Yurttaşımızın bankalara ve finansman şirketlerine olan borcu 826 milyar lira oldu. Feryadı yürekleri dağlayan insanımızın sesine sağır oldular, vaziyetine kör bakıyorlar. Bu felaket bir film senaryosu değil, AK Parti'nin rant filmidir. Sadece yandaşı gönendirenler, ocaklarımızı söndürenler; bu filmin yönetmeni ve baş aktörüdür."

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu