CHP''nin Arpalık kitabı artık serbest

CHP''nin Arpalık kitabı artık serbest CHP’nin bastığı ve AK Parti hükümetlerine yoğun eleştirilerin yer aldığı, Arpalık Aile Şirketi  ve 10 Maddede Kıdem Tazminatında Fon Aldatmacası isimli kitaplar hakkında verilen ‘basım dağıtım ve satış yasağı getirilmesi, el konulması ve toplatılması’ kararı yargıdan döndü. Kitaplar artık serbestçe dağıtılabilecek.

Gündem 16.12.2020, 15:15 16.12.2020, 15:15
CHP''nin Arpalık kitabı artık serbest

Nevşehir Sulh Ceza Hakimliği, CHP’nin CHP’nin "Arpalık Aile Şirketi " ve "10 Maddede Kıdem Tazminatında Fon Aldatmacası" kitapçıları hakkında ‘basım dağıtım ve satış yasağı getirilmesi, el konulması ve toplatılması’ kararı vermişti. 

CHP Nevşehir İl Başkanlığı da bu karara Kırşehir Sulh Ceza Hâkimliği’nde itiraz etti. 

Kırşehir Sulh Ceza Hakimliği, kitapçıların basım dağıtım ve satış yasağı getirilmesi, el konulması ve toplatılması’ kararlarının yürütmesini durdururken, el konuların geri CHP Nevşehir İl Başkanlığı’na iade edilmesine karar verdi.

ARTIK DAĞITMASI SERBEST 

Mahkeme kararında, halkı bir kesim aleyhine kin ve düşmanlığa tahrik etmediğini ve kamu güvenliği açısından da tehdit oluşturmadığını kaydetti. 

 

FOTO:CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez

 

Kitapçılar Türk Ceza Kanunu’nun 216/1’inci Maddesinde düzenlenen ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ gerekçesiyle toplatılmıştı.

Mahkemenin kararını değerlendiren CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, “Yargının bu tarafsız hareketinden dolay kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

 
 

Yorumlar (0)
16
açık