Çift maaş sefası sürüyor! Bu kez Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nda...

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda 3 bakan yardımcısı ile Karayolları Genel Müdürünün çift maaş aldıklarını açıkladı. 

Gündem 25.01.2022, 09:38 25.01.2022, 10:13
Çift maaş sefası sürüyor! Bu kez Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nda...

Sosyal medya hesabından birden fazla maaş alan Ak Parti'li isimleri ifşa eden Yavuzyılmaz, bu sefer de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndaki isimleri ortaya çıkardı.

Yavuzyılmaz, Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun yardımcıları Selim Dursun, Ömer Fatih Sayan, Enver İskurt ile Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu'nun Türk Telekom yönetim kurulunda görev yaptıklarını ve çift maaş aldıklarını ileri sürdü.

'VATANDAŞLAR PERİŞAN'

Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yolların kardan kapalı olmasına tepki göstererek, şu ifadeleri kullandı:

* Kar yağışının ardından şehirlerarası yollarda araçlar mahsur, vatandaşlar perişan. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları ise yarı zamanlı çalışıyor.

* Çünkü üç bakan yardımcısının üçü de, aynı zamanda özel bir şirkette, Türk Telekom A.Ş'de yönetim kurulu üyesi.

AK Partili bakan yardımcılarının görevlerini tam zamanlı yapmaları beklenirken, birçoğu çoklu maaş almak için devletin hisse payının bulunduğu özel şirketlerin yönetim kurullarına giriyor.

* Hatta bu özel şirketlerin yönetim kurulu başkanı oluyor. Türk Telekom'da olduğu gibi.

7/24 BU KONUDA TEDBİR ALMASI GEREKEN KARAYOLLARI MÜDÜRÜ ÇOK MEŞGUL'

Karayolları Genel Müdürü Uraloğlu'nu da eleştiren Yavuzyılmaz, “Yollar kara, kışa, yağmura teslim. 7/24 bu konuda tedbir alması gereken Karayolları Genel Müdürü ise çok meşgul. Çünkü o, aynı zamanda özel bir şirketin de yönetim kurulu başkanı. TT Mobil A.Ş.'nin” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü
Yorumlar (0)
17
açık