Çiller hakkındaki 'iddialar doğru': Yeni parti hazırlığında

Mehmet Ali Kulat, eski Başbakan Tansu Çiller'in siyasi parti kuracağı iddialarına ilişkin olarak eski DYP'li milletvekilleriyle görüştüğünü belirterek, "Bu konuda kesin bilgi veriyorlar. Tansu Çiller Hanımefendi'nin önümüzdeki günlerde parti kurma hazırlığında olduğunu, bu konuda bir çalışma yürüttüklerini, Doğru Yol Partisi'nde siyaset yapmış olan bazı milletvekilleri bana da ifade ettiler" ifadelerini kullandı.

Gündem 09.02.2022, 10:10 09.02.2022, 10:11
Çiller hakkındaki 'iddialar doğru': Yeni parti hazırlığında

MAK Danışmanlık Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, eski Başbakan Çiller'in yeni parti kuracağı iddialarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

'ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR'

Mehmet Ali Kulat, Sözcü yazarı Ruhat Mengi'nin sorularını yanıtladı. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunmasının yanı sıra Tansu Çiller’in parti kuracağına yönelik iddialar hakkında da konuşan Kulat, şu ifadeleri kullandı:

“Eski Doğru Yol Partili (DYP) milletvekilleriyle konuştum, bu konuda kesin bilgi veriyorlar. Tansu Çiller Hanımefendi'nin önümüzdeki günlerde parti kurma hazırlığında olduğunu, bu konuda bir çalışma yürüttüklerini, Doğru Yol Partisi'nde siyaset yapmış olan bazı milletvekilleri bana da ifade ettiler. Hatta bunun için il-ilçe teşkilatlarını kurma konusunda gayretleri olduğunu da söylediler. Bazı yerlerde bu konuda gayri resmi olarak şimdilik il-ilçe örgütleri olacak kişileri tespit ettiklerini, Türkiye genelinde sahada çalışmalar yapan eski milletvekilleri olduğunu bizzat bana anlatan birden fazla eski milletvekili oldu.”

Yorumlar (0)
23
açık