Çok konuşulacak açıklama: İşgali Türkiye durdurdu

Rusya ile Ukrayna arasında gerilim artarken, Washington Post muhabiri Samuel Ramani, çok konuşulacak bir iddiada bulundu. Türkiye'nin işgali durdurduğunu ima eden Ramani, "Türkiye, Belarus ve Rusya'dan, Ukrayna'ya ilişkin güvence aldı" dedi.

Gündem 13.02.2022, 16:30 13.02.2022, 16:54
Çok konuşulacak açıklama: İşgali Türkiye durdurdu

Washington Post'un Ortadoğu Uzmanı, Oxford Üniversitesi'nde siyaset ve uluslararası ilişkiler okutmanı, BBC ve Foreign Affairs gibi büyük yayın kuruluşlarının sıklıkla röportaj yaptığı önemli analist Samuel Ramani, sosyal medyadan Türkiye ile alakalı "Türkiye, Rusya ve Belarus'tan, Ukrayna'ya yönelik bir işgal girişimi olmayacağının güvencesini aldı" iddiasında bulundu.

TÜRK OKURLARIN DİKKATİNİ ÇEKMİŞTİ

Washington Post'un tecrübeli Ortadoğu Uzmanı Samuel Ramani, Türkiye'nin Afrika'da izlediği siyaseti "Türkiye, Afrika'da birçok dost ülke edindi. Doğru bir siyaset izliyor." şeklinde övmüştü. Washington Post'un uzmanı Samuel Rameni aynı zamanda Türkiye'nin SİHA programlarına ve Yunanistan'ın başlattığı Ege'deki Münhasır Deniz Alanı krizine ilişkin haberciliği ve tarafsız yaklaşımıyla, Türk okurların dikkatini çekmişti. 

Samuel Ramani, Türkiye ve Afrika ilişkileri hakkında yaptığı detaylı analizler ile Türkiye'nin Afrika'da genişleyen etki alanı konusundaki uzmanlığı ile dünya çapında tanınan bir isim.

Yorumlar (0)
23
açık