Çorum''daki metal işçilerine simitli destek

Çorum''daki metal işçilerine simitli destek Metal ve kimya sektöründe üretim yapan bir fabrikada Birleşik Metal-İş’e üye oldukları için işten atılan işçi sayısı 90’a çıktı.  Çorum''daki fabrika önünde bekleyişlerini sürdüren işçilere Selüloz-İş Sendikası’na üye işçiler destek ziyaretinde bulunarak, poğaça ve simit ikram etti.

Gündem 15.12.2020, 10:27 15.12.2020, 10:27
Çorum''daki metal işçilerine simitli destek

Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde metal ve kimya sektöründe üretim yapan bir fabrikada Birleşik Metal- İş’e üye oldukları için işten atılan işçi sayısı 90’a çıktı. 

İşçiler fabrika önünde bekleyişini sürdürürken, işçilere destek gelmeye de devam ediyor. Sabah saatlerinde Türk İş’e bağlı Selüloz İşçi Sendikası Şube Başkanı İbrahim Karaman, beraberinde sendika üyesi 50 işçi destek ziyaretinde bulundu. Selüloz- İşçi Sendikasına üye işçiler eylemde olan işçilere poğaça ve simit ikram etti.

Selüloz- İş Sendikası Çorum Şube Başkanı İbrahim Karaman, “Desteğimiz sonuna kadar devam edecektir. Nasrettin Hoca demiş ki ‘Bana ağaçtan düşeni getirin’” diyerek 60 işçiyle 2016 yılında yaptıkları eylemi hatırlattı.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu