'Cübbeliler' yine sokakta: Hedefte bu defa yılbaşı var

Daha önce tekel bayilerinde dağıttıkları bildirilerle tepki toplayan cübbeli ve sarıklı cemaat üyeleri bu defa sokakta ortaya çıktı. Cübbelilerin İzmir'de yeni yıl kutlamalarına karşı dağıttığı bildiride, "Hıristiyanların geleneği olan yılbaşını kutlamıyoruz, çünkü biz Müslümanız” ifadeleri dikkat çekti.

Gündem 30.12.2021, 09:47 30.12.2021, 10:00
'Cübbeliler' yine sokakta: Hedefte bu defa yılbaşı var

Yeni yıla sayılı günler kala İzmir’de sokağa inen, aralarında çocukların da bulunduğu sarıklı ve cübbeli cemaat üyeleri yeni yıl kutlamalarına karşı bildiri dağıttı.

TEPKİYLE KARŞILANDI

İsmailağa cemaatine yakınlığıyla bilinen Sıla Vakfı’nın üyelerinin kentin en işlek alanlarından Konak’ta dağıttıkları bildirilerin üzerinde “Dünyayı kan gölüne çeviren Hristiyanların geleneği olan yılbaşını kutlamıyoruz, çünkü biz Müslümanız” yazarken yaptıkları bu provokasyon sokaklardaki vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. 

'O HRİSTİYANLAR BİZE UYUYOR MU?'

Hristiyanları ve Yahudi bireyleri aşağılayan, yeni yılı kutlayan yurttaşları da dinsizlik ile suçlayan dört sayfalık bildirilerde, yeni yılı kutlamanın bir Hristiyan geleneği olduğu belirtildi. Bildiride; küfür, kâfir, işkence, taciz, katliam gibi ibarelerle, “Yılbaşı kutlamaları Hıristiyanların yolu değil de nedir?”, “O Hıristiyanlar bize uyuyor mu, neden hep biz onlara uyuyoruz?” cümlelerinin yer alması dikkat çekti.


Aynı kişiler İzmir'de daha önce de bildiri dağıtmıştı...

Yorumlar (0)
3
parçalı az bulutlu