Cumhur İttifakı'na 'İttifak memnuniyeti' anketinden soğuk duş!

Metropoll'un anketinde 'İttifak memnuniyet'iyle ilgili dikkat çeken sonuçlar ortaya çıktı. Bu sonuçlarda, MHP seçmeninin AK Parti seçmenine göre ittifaktan daha az memnun olduğu gözlemlenmiştir.

Gündem 11.09.2021, 18:02 11.09.2021, 22:03
Cumhur İttifakı'na 'İttifak memnuniyeti' anketinden soğuk duş!

Metropoll  Araştırma, AK Parti ve MHP'nin ortağı olduğu Cumhur İttifakı ile ilgili bir çalışma gerçekleştirdi. Araştırmada 24 Haziran 2018 milletvekili seçimlerinde AKP ve MHP’ye oy veren seçmenlerle bir anket yapılarak ittifaktan memnun olup olmadıkları soruldu. 

Anket sonuçlarına göre MHP’li seçmenlerin %63,8’i AKP ile ittifaktan memnun görünürken, AK Partili seçmenlerin bu ittifaktan memnuniyeti %73,9 olarak ölçüldü. Bu konuda bir fikri ve cevabı olmadığını belirten MHP’liler %0,6 iken AK Partililerde bu oranın %3,9 olduğu kaydedildi.

MHP seçmeninin AKP'lilere göre ittifaktan daha az memnun olduğu görüldü. MHP seçmeninin yüzde 35.6'sı ittifaktan memnun olmadığını dile getirirken, AKP seçmeninin yüzde 22'si ittifaktan memnun olmadığını söyledi.

Öte yandan CHP’li seçmenlerin yüzde 85’i İyi Parti ile ittifaktan memnun olduğunu belirtti. İyi Partili seçmenlerin ise yüzde 75’i bu ittifaktan memnun. Saadet Partili seçmenlerin yüzde 52’si partisinin İyi Parti ve CHP ile ittifakından memnun görünürken, yüzde 48’i memnun değil.

Yorumlar (0)
20
açık