Cumhur İttifakı'nda Esnaf Oda Başkanlığı çatlağı

AK Parti ve MHP Kırşehir Çiçekdağı'nda yapılan Esnaf Odaları Başkanlığı seçimlerinde karşı karşıya geldi.

Gündem 04.01.2022, 10:35
Cumhur İttifakı'nda Esnaf Oda Başkanlığı çatlağı

Çiçekdağı İlçe Esnaf Odaları Başkanlığı seçiminde AK Parti ve hükümet ortağı MHP arasında kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. Mevcut Başkan Ahmet Hikmet Erdoğan ile Uğur Polat’ın başkanlık için yarışmasına AK Partili milletvekilleri ile ilçe Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu’nun müdahale ettiği ileri sürüldü.

MÜDAHALE ETTİLER

Sözcü'nün haberine göre seçimlerde, MHP tarafından desteklenen mevcut Başkan Ahmet Hikmet Erdoğan 83 oy alırken, AK Parti’nin desteklediği aday Uğur Polat 39 oyda kaldı. Seçimlerin ardından MHP İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Ay, sosyal medya hesabından AK Partililere tepki gösterdi.

Seçimlere milletvekilleri, belediye başkanı ve ilçe başkanının müdahale ettiğini ileri süren Ay, seçimi kazanan Erdoğan ve yönetimi kurulu üyeleriyle zafer pozu verip sosyal medyadan “Seçimi biz kazandık” başlığı ile açıklama yaptı.

Ay, “Çiçekdağı Esnaf Odası seçimini siyasallaştırarak bu seçim MHP-AK Parti seçimi diyerek müdahale eden; Çiçekdağı Belediye Başkanı, AK Parti İlçe Başkanı ve Kırşehir milletvekili seçime müdahale ettiler ve sonuç böyle oldu. MHP 83. AK Parti 39. Hayırlı olsun. Tüm Çiçekdağılı esnaflarımıza ve halkına teşekkür ederim” dedi.
 

Yorumlar (0)
0
hafif kar duşu