Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Kılıçdaroğlu'na video yanıtı: Biz yola kefenimizi giydik öyle çıktık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu'nun 'Kaçış' videosuna da değinen Erdoğan, "Kimin kaçtığı, kimin kaçabileceği ortada. Biz yola kefenimizi giydik öyle çıktık. Bugün de aynı şekilde yola devam ediyoruz" diye konuştu.

Gündem 29.05.2022, 14:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Kılıçdaroğlu'na video yanıtı: Biz yola kefenimizi giydik öyle çıktık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti’nin başında olduğu sürece, teröre destek veren ülkelerin kesinlikle NATO’ya girmesine biz ‘evet’ diyemeyiz. " dedi. Suriye'de yeni operasyon sinyali veren Erdoğan, "Her zaman söylediğim gibi, bir gece ansızın onların da tepelerine ineriz, inmeye de mecburuz." diye konuştu.

İç siyasette muhalefete yüklenen Erdoğan İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Abdülhamid sözlerine "Sultan Abdülhamit’e bu saygısızlığı yaptı. Biz kendisine acırız. Gittiği yol yol değil. Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu" diyerek yanıt verdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili soruya da cevap veren Erdoğan, "Kimin kaçtığı, kimin kaçabileceği ortada. Biz yola kefenimizi giydik öyle çıktık. Bugün de aynı şekilde yola devam ediyoruz." diye konuştu.

Yorumlar (0)
21
açık