''Cumhurbaşkanı seçim kampanyasına bağış yapan FETÖ''cülerin dosyası kapatıldı''

Meclis kürsüsünden şok iddia! CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, Meclis kürsüsünden şok iddialarda bulundu. Kılınç, 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın kampanyasına FETÖ’cülerin bağış yaptığını ve soruşturma dosyalarının kapatıldığını öne sürdü. 

Gündem 15.12.2020, 15:54 15.12.2020, 15:54
''Cumhurbaşkanı seçim kampanyasına bağış yapan FETÖ''cülerin dosyası kapatıldı''

CHP'li Mansur Kılınç, TBMM Genel Kurulu’nda Milli İstihbarat Teşkilatı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği ve Savunma Sanayii Başkanlığı bütçeleri ile ilgili konuştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a seslenen Kılınç, 2018’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında bazı FETÖ’cülerin Erdoğan için açılan hesaba bağış yaptığını savunarak, 
“FETÖ soruşturmalarında adı geçenleri seçim kampanyalarınıza bağış yapmaları karşılığında, FETÖ’cülükten aklayan tutumunuzla güvenliği sağlayamazsınız” iddiasında bulundu.

‘PARTİLİ MİT’ GÖRÜNTÜSÜ VEREREK GÜVENLİĞİ SAĞLAYAMAZSINIZ

Kılınç, şunları söyledi:

*Yıldız İstihbarat Teşkilatı’na özenerek, ‘partili MİT’ görüntüsü vererek, MİT’in dış ülkelerdeki faaliyetlerini miting meydanlarına malzeme yaparak, hak arama mücadelesi veren emekçilerin eylemlerini güvenlik sorunu haline getirerek güvenliği sağlayamazsınız.

*Yasal olmayan telefon dinlemelerini engellemek yerine telefonlarının dinlendiğini açıklayan muhalefet liderine cevap olarak ‘savcılığa şikâyet edin’ gibi ciddiyetsiz bir tavır ile güvenliği sağlayamazsınız.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu