Cumhurbaşkanından 'Metaverse' talimatı: Konu hassas!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti MYK toplantısı gerçekleşti. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı metaverse, kripto para ve sosyal medya ilgili çalışma yapılması talimatını verdi.

Gündem 26.01.2022, 11:28 26.01.2022, 11:41
Cumhurbaşkanından 'Metaverse' talimatı: Konu hassas!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Pazartesi günü AKP MYK toplantısı gerçekleştirildi. Gündeme dair konuların ele alındığı toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  Metaverse ile ilgili talimat verdiği öğrenildi.

'GELİŞMELERİ TAKİP EDECEĞİZ'

,Toplantıda AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri de Metaverse ile ilgili bir sunum yaptı. Sunumda Twitter, Instagram ve Facebook gibi birçok sosyal medyanın yakında bu dünyaya taşınabileceği, kripto paranın da Metaverse ile bağlantılı olduğu aktarırark “Gelişmeleri takip etmemiz lazım. Temkinli davranmalıyız. Bu alandaki gelişmelerde öncü de olmamız gerekiyor. Ancak, bizim burada yapacağımız her şey o dünyanın ticarileşmiş kısmını meşrulaştırmaya dönük de olabilir. Ona da dikkat etmemiz gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu

'KONUYLA İLGİLİ ÇALIŞTAY DÜZENLENSİN'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Metaverse ile ilgili “Hassas bir konu. İyi ve titiz bir çalışma yapın. Konuyla ilgili alanında uzman isimlerin katıldığı bir çalıştay düzenleyin” dediği öğrenildi.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu