Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın''dan Netanyahu''ya yanıt

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın''dan Netanyahu''ya yanıt Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Netanyahu''nun Twitter üzerinden yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Kalın, "İsrail’in işgal ve zulüm politikalarını hiçbir şekilde örtbas edemez, Cumhurbaşkanımızı susturamazlar" dedi.

Gündem 23.12.2018, 10:52 23.12.2018, 10:52
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın''dan Netanyahu''ya yanıt

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu Twitter'dan paylaştığı açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef almış, Türkiye'yi Kıbrıs'ta işgalci olarak niteleyerek Türk ordusunun terör operasyonlarıyla ilgili suçlayıcı ifadeler kullanmıştı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Twitter üzerinden Netanyahu'ya verdiği yanıtta "İsrail BB Netanyahu'nun CB’mız Erdoğan’ın hakikatleri haykırmasından yine çok rahatsız olmuş. Ülkesinde soruşturmalarla başı belada olan Netanyahu dikkatleri dağıtmaya çalışıyor ama nafile. İsrail’in işgal ve zulüm politikalarını hiçbir şekilde örtbas edemez, CB’mızı susturamazlar." dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise yaptığı açıklamada "İsrail’de hakkında yürütülen soruşturmalarda dolandırıcılıkla suçlanan Binyamin Netenyahu, uluslararası kamuoyunu manipüle etmeye çalışıyor, Cumhurbaşkanımıza ve ordumuza saldırarak gerçekleri örteceğini zannediyor." ifadelerini kullandı.

Polemik Haber

Yorumlar (0)
24
açık