Davutoğlu: Yıldırım, Soylu ve Albayrak, bana kumpas kurdu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, FOX TV'de gazeteci İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtladı. Davutoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Habertürk televizyonunda dile getirdiği sözlerle 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra kurulan kumpası itiraf ettiğini öne sürdü. Davutoğlu, "Binali Yıldırım, Süleyman Soylu ve Berat Albayrak, Cumhurbaşkanı'nın koordinasyonuyla bana kumpas kurdular" dedi.

Gündem 26.05.2021, 10:20
Davutoğlu: Yıldırım, Soylu ve Albayrak, bana kumpas kurdu

Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Habertürk televizyonunda dile getirdiği iddialara yanıt verdi.

Davutoğlu, Soylu’nun sözlerini reddederek, “Süleyman Soylu biliyor ki söylediği her şey külliyen yalandır” dedi.

SOYLU NE DEMİŞTİ?

Pazartesi akşamı Süleyman Soylu, Habertürk’te katıldığı programda 7 Haziran 2015 seçimleri sonrasında AK Parti'nin diğer partilerle koalisyon görüşmelerinde dönemin başbakanı ve AKP’nin genel başkanı Ahmet Davutoğlu'nun “şiddetli tartışmalar neticesinde dengesini yitirdiğini, ‘Hepinizin odalarında neler konuştuğunu dinletiyorum ve biliyorum’ dediğini” öne sürmüştü.

Davutoğlu ise bu sabahki televizyon yayınında Soylu’nun o dönemde kendisinin görevden alınması için bir kumpas kurduğunu itiraf etmiş olduğunu söyledi.

Küçükkaya, “Belki Cumhurbaşkanı’nın haberi yoktu” sorusu üzerine Davutoğlu, “Cumhurbaşkanı’nın bilgisi dışında olamaz” yanıtını verdi.

Davutoğlu, aynı zamanda Soylu’nun bu sözleriyle, “Ak Parti’yi yakarım” mesajı verdiğini iddia etti. Davutoğlu, dinlettiği iddiasını reddederek, “Ellerinde bir kanıt verse göstersinler” diye de ekledi.

Davutoğlu şunları söyledi

*Soylu, kendi genel başkanını görevden almak için bir kumpasın içinde olduğunu kabul etti. 

*Buradaki mesaj Ak Parti’ye, Erdoğan’a. O mücadelede çetin bir şeye kalkıştım. 

*İmar rantlarına, faiz rantlarına neşter atacaktım. Siyaset ile mafya arasındaki bağları koparmak için yasa getirecektim. 

*Artık itiraf ediyorum, Binali Yıldırım, Süleyman Soylu ve Berat Albayrak, o dönem Cumhurbaşkanı’nın koordinasyonuyla bana kumpas kurdular. 

*O kumpasın hesabını verecekler. Ve ben yalnız bırakıldım. 
 

Yorumlar (0)
25
açık