Dervişoğlu Ulusal Kanal muhabiri ile polemiğe girdi

Dervişoğlu: Ben çiğ yemedim karnım ağrımaz, ben kimseyi şahit etmedim, ben kimseye suikast yaptırmadım çok rahatım. İbrahim Şahin denen kişinin Doğu Perinçek’e sana suikast yaptırmak kişi Müsavat Dervişoğlu’dur dediğine inanmıyorum. Şundan inanmıyorum, 2009’da kendisine gelenin Muzaffer tekin olduğundan bahsetmedi hiç Doğu Bey. Onu yeni çıkardı. Çünkü Doğu Bey’in geleneği ölüleri şahit göstermeye müsaittir.  

Gündem 04.06.2021, 15:39 04.06.2021, 16:11
Dervişoğlu Ulusal Kanal muhabiri ile polemiğe girdi

Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, Özel Harekât eski Daire Başkanı İbrahim Şahin’in kendisine suikast düzenlemek isteyen şahsın ismini verdiğini belirtip, o kişinin İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu olduğunu ima etmişti.

Tartışmaların gölgesinde, partisinin çalışmaları için İzmir'e giden İYİ Parti Meclis Başkanvekili Dervişoğlu gazetecilerin karşısına geçti.

Basın toplantısı, Perinçek'in Ulusal Kanalı'nın muhabiri ile Dervişoğlu arasında polemiğe dönüştü. Ulusal Kanal muhabirinin provakatif sorularına dayanamayan Dervişoğlu 'Siz buraya soru sormaya değil şöhret olmaya gelmişsiniz' diye tepki gösterdi.

BEN SADECE TARİHLE SÖZLEŞENLERDEN DEĞİLİM AYNI ZAMANDA YÜZLEŞENLERDENİM

Basın toplantısından ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Dervişoğlu’nun sorulara verdiği yanıtlar şöyle:  

-Doğu Perinçek’in iddialarını nasıl değerlendiriyorsunuz? 

*Sorusu soran arkadaşımız Doğu Perinçek’e yakın bir kanala mepsup, sizi de ağırlamaktan bahtiyarız. Ben sadece tarihle sözleşenlerden değilim aynı zamanda yüzleşenlerdenim. 

*Elinizdeki belge Ergenekon dosyasında vardır. Ben göstereyim bu belgenin üstü nedir? Savcılık tarafından mı yazılmıştır? Hayır. Emniyet tarafından mı yazılmıştır? Hayır. Mahkeme tarafından mı yazılmıştır? Hayır. Bunu kaydı düşen bu belgeyi tanzim edendir. Bu belgenin bu tarafında suikastten bahseden harhangi bir emare yok ama bunun üzerine bunu yazarsanız bu bir suikast belgesi oluyor bu sahte tanzim edilmiş bir belge. 

*Milliyetçi Hareket Partisi’nde görev yaparken de İYİ Parti’de görev yaparken de Milli İstihbarat Teşkilatı ile en ufak bir bağım olmamıştır. Bir irtibatım da söz konusu değildir. Milli istihbarat Teşkilatı Türkiye’nin şerefli bir kuruluşudur. O şerefli kuruluşta görev yapan şerefli insanlar vardır o şerefe ben nail olamamışım. 

DOĞU BEY KENDİSİNE SUİKAST YAPILACAĞINI ÖĞRENDİYSE DİREK SAVCILIĞA GİTMESİ GEREKİRDİ 

-Kara para akladığı ve kirli ilişkileri olduğu söylenen Dere Döviz ile bağlantınız nedir? 

*Öyle bir iddia yoktur yeni gündeme gelmiş ise bu da bir iftiradır. Ticareti ile hiçbir ilişkim bulunmayan vefat etmiş kayınpederime ait bir döviz bürosudur Dere Döviz. Belgede 2000 yazıyor, Dere Döviz yazıyor burada suikast yok ama bu döviz bürosunun sahibine 2002 yılının başında silahlı suikastte bulunuldu. Bu belgenin tanzim edildiği tarih suikastten sonra gerçekleştirilmiş. Ben o belgenin üzerine Müsavat Dervişoğlu’na suikastin belgesi yazsaydım bu bana karşı yapılacak bir suikastin belgesi mi olacaktı? Suikast demiyor. Bu belge şayet bana gelseydi ve Doğu Perinçek size suikast yapacaktı deseydi ben önce savcılığa giderdim. Doğu bey neden bu evrakı arşivine götürdü? Doğu Bey’in geçmişi çok mu durgun. Doğu Beyin gazete dediği gazetelerin manşetlerinden ülkücüler hedef gösterilecek şehit ettirildi. Doğu bey çok mu masum? Şimdi bu iddiada İbrahim Şahin vardı başında. İbrahim Şahin ile bizim yaylalarımız bile bir. İbrahim Şahin ile Doğu Bey görüştü mü görüşmedi mi bilmiyorum. Doğu bey kendisine suikast yapılacağını İbrahim Şahin’den duymuş ise direk savcılığa gitmesi lazım. Ergenekon operasyonu sırasında Doğu Perinçek’e bu belge soruluyor senin evinde bu belgenin ne işi var deniliyor. Doğu bey buna makul bir cevap bulamayınca fabrikatörlük yapıyor uyduruyor. 

DOĞU BEY’İN GELENEĞİ ÖLÜLERİ ŞAHİT GÖSTERMEYE MÜSAİTTİR

*Ben çiğ yemedim karnım ağrımaz, ben kimseyi şahit etmedim, ben kimseye suikast yaptırmadım çok rahatım. İbrahim Şahin denen kişinin Doğu Perinçek’e sana suikast yaptırmak kişi Müsavat Dervişoğlu’dur dediğine inanmıyorum. Şundan inanmıyorum, 2009’da kendisine gelenin Muzaffer tekin olduğundan bahsetmedi hiç Doğu Bey. Onu yeni çıkardı. Çünkü Doğu Bey’in geleneği ölüleri şahit göstermeye müsaittir.  

BEN DOĞU PERİNÇEK’İ FABRİKATÖR SANIYORDUM MEĞER MERDİVEN ALTI İMALATÇIYMIŞ

*Doğu Bey’i savunmak istiyorsanız hukuk mezunuysanız mahkemeye vereceğim mahkemede savunursun. İbrahim Şahin biliyorsunuz geçirmiş olduğu trafik kazasından ötürü hafızasını yitirdiği için Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından affedilmişti. Şimdi İbrahim Şahin’e gider sorarlar bunu sen mi söyledin diye ama ben Doğu Perinçek ile ilgili olarak bu belge sahtedir, üretimdir, ben kendisini fabrikatör sanıyordum meğer merdiven altı imalatçıymış, tamamen kendilerinin uydurduğu bir belgedir. 

SİZ BURAYA SORU SORMAYA DEĞİL ŞÖHRET OLMAYA GELMİŞSİNİZ

-Meral Akşener Ergenekon balyoz tertibinin kuvveti olan fethullahçı örgütü emniyet teşkilatı yerleştirmiştir dedi siz ne diyeceksiniz? 

 *Bu bir iftiradır. Doğu Perinçek’in hastalığı çalışanlarına da nüfuz etmiş. Siz buraya soru sormaya değil şöhret olmaya gelmişsiniz... 

İYİ PARTİ, TÜRK DEMOKRASİ HAYATININ KURTULUŞ SAVAŞINI VEREN BİR SİYASİ PARTİDİR 

-Türk ordusunun içerisine kulak yerleştirilmesi meselesini biliyor muydunuz, siz de bu işin içinde miydiniz? 

*Nerden işin içinde olayım. Benim Milli istihbarat Teşkilatı içinde olduğu iddia edenlerin şeref ve haysiyeti varsa bunu ispatlar. O dönemde kulak yerleştirildiği iddiasında bulunduğunuz şahsiyetlerden bir tanesi Emniyet Genel Müdürüydü Ak Parti’de milletvekilidir. Bir diğeri de yandaş medyada köşe yazarlığı yapıyor. Hiçbir yerde böyle demokratik bir ortam bulamazsınız. İYİ Parti kendisini iftira atan bir adama bağlı gazeteciler tarafından sorgulamaya kalkışmasına bile rıza gösteriyor. Bu külliyen iftira, bu dokuma. İYİ Parti ile yedi düvel uğraştı İYİ Parti Türk demokrasi hayatının kurtuluş savaşını veren bir siyasi partidir.

-15 Temmuz gecesi Doğu Perinçek bu bir Amerikancı, fethullahçı darbedir dedi. O gece Sayın Akşener ve Siz neredeydiniz? 

*Benim o gece attığım bir tweet var şartlar ne olursa olsun demokrasiye demokrasinin erdemine sonuna kadar sahip çıkacağım dedim. Sayın Genel Başkanın da benzer bir tweete var. Biz darbe yapılacağını bilmiyorduk Sayın Genel Başkan evindeydi ben de Bodrum’da tatildeydim.

DOĞU PERİNÇEK BEKAA’YA GİTMİŞTİR İHANET DOKUMUŞTUR, BURADA DA GELİYOR İTİBAR CELLATLIĞI DOKUYOR

-Mehmet Eymür ile ilişkisiniz var mı? 

*Benim Mehmet Eymür ile hiçbir ilişkimin olmasına gerek yok. Benim ideolojik bir kökten geldiğimi biliyorsunuz. Fabrikatör ne demek? Ben diyorum ki, size bu uluslararası örgütlerin taktığı bir lakaptır. Google girin fabrikatör yazın yalancı çıkar, iftiracıdır. Fabrikatör kumaş dokuyucu demektir yani yalan dokuyan iftira dokuyan demektir. Doğu Perinçek gazete çıkarmış, ülkücüleri hedef göstermiştir cinayet dokumuştur. Aydınlık gazetesinin manşetinde hedef gösterilip öldürülen bir sürü insan gösteririm. Bekaa’ya gitmiştir ihanet dokumuştur. En sonunda bana geldi bir reeel siyaset olmayabilir, bir siyasi suikast hedefleniyor başka bir iş var bu işin arkasında, burada da geliyor itibar cellatlığı dokuyor. Gazetecilik yapacaksanız sorun. 

SAHTE EVRAKLA KAMUOYUNU YÖNLENDİRMEYE ÇALIŞAN BİR ADAMIN DOĞRULARINA NASIL İTİBAR EDEYİM

-Ulusal Kanal’da programa alıp konuları konuşmak isteriz katılmak ister misiniz?  

*Ben babadan siyasetçi bir adamım. Ben bütün bir ömrümü açık ve şeffaf bir biçimde yaşadım. Kusurlarım ve kabahatlerimle ilgili öz eleştiri yapma kabiliyetine sahip bir insanım. Ama iftiraya, bu belgeyi hazırlasam Müsavat Dervişoğlu’na suikast belgesi desem ve bunu bana Muzaffer Tekin getirdi Doğu Perinçek bana suikast yapacakmış desem bu ahlaklı bir davranış mıdır? Bu belgenin üzerine bu yazıyı kim yazdı. Doğu Perinçek yazmış bu mahkemeden alınmış aslı gibidir.. bu evrak bile sahte. Sahte evrakla kamuoyunu yönlendirmeye çalışan bir adamın doğrularına nasıl itibar edeyim. Davetiniz hoştur, icabet edilip edilmeyeceği konusunda cevabımı bildiririm iftiradan vazgeçecek yalnız. Ben Doğu Perinçek ile defalarca televizyona çıktım. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi görüştüm. Benim böyle bir şey yapma ihtimalim söz konusu olsaydı bu soruları bana yönlendirirdi, sorardı. İbrahim Şahin bunu getirdi diyor 2006’da Ergenekon davasında da çıkıyor, İbrahim Şahin’e siz Mossat ve CIA’nın emri ile PKK’ya silah götürüyordunuz. Mahkemede İbrahim Şahin fenalık geçiriyor. Bu iftira sadece bana değil ona da atılmıştır.         

BİZ MİLLETLE HEMDERT OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

-Cumhurbaşkanı’nın daha neler olacak açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz? 

*Biz o provokasyonların arkasında acaba kimler olur diye değerlendiriyorken Sayın Cumhurbaşkanı’nın sen daha dur bu başlangıç demesinden sonra yeni bir fail arama ihtiyacımız ortadan kalktı. Bu saldırılara karşı başta sayın genel Başkanımız olmak üzere İYİ Parti efsunludur. Gezmeye devam edeceğiz. Biz milletle hemdert olmaya devam edeceğiz. Milletin sıkıntıları ifade etmeye devam edeceğiz, dezavantajlı grupların sözcülerini milletin kürsüsünde çıkarmaya devam edeceğiz. Biz başkaları istedi diye hırçınlaşmayacağız. Başkaları istiyor diye sert söylemiş mümessili olmayacağız. Hakaret dilini, hamaseti kullanmayacağız millet neyi istiyorsa onu konuşacağız. Çünkü millet bizi çağırıyor” 

-Sedat Peker’in açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? 

*İddialar muteber midir bilmiyorum ama vahim olduğu bir gerçektir. Cevaplanmaya muhtaç olduğu bir gerçektir. Bunlar doğrular ortaya koyup yanlışları yok etmeyi. Yanlışlardan hareket ederken de doğruları yok etmeyi çok iyi bilirler. Bu iddialar devam ederken böyle bir boş bir iddiayı ortaya atıp benim aksini ispat edeceğimi bildiğinden o yanlışsa bu da yanlıştır hissiyatı yaratmış olabilir.” 

-Torbalı Belediye Başkanlığı seçimi ile ilgili neler söyleyeceksiniz? 

*Ortada bir görevden alma yok, kayyum yok, suiistimal yok, mahkeme yok, tutuklama yok ortada bir vefat var. Tıpkı rahmetli Ahmet Priştina’nın vefatı gibi. AKP yeni kurulduğunda gerçekten demokratik açıdan gerçekten Akmış. O ak demokratik bakışla vefat eden Priştina’nın yerine bir belediye başkanı çıkamamıştır. Şimdi Torbalı belediye başkanımızın yerine aday çıkarmadan önce ben bu örneği verdim 2004’te yaptığınızı yapın dedim. Ama onu yapmadılar şimdi mahkeme üzerinden birşeyler yapmaya çalışıyorlar. Bu İzmir’in demokrasi kültürü ile bağdaşan bir şey değildir Adalet ve Kalkınma Parti Yöneticilerini bu konudaki tavrı ile ilgili kendi düşüncelerini gözden geçirmelerini isterim. 

Yorumlar (0)
21
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30