Destici sözlerinin arkasında durdu: Ben köylü çocuğuyum

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı (BBP) Mustafa Destici, katıldığı bir TV programında, kasaptan 100 liralık et almak yerine kuzu kestirdiğini söyledi ve vatandaşları da bu şekilde 'tasarruf' yapmaya davet etti. Destici, gelen tepkilerin ardından kendisini "algı operasyonu" diyerek savundu.

Gündem 13.01.2022, 14:50
Destici sözlerinin arkasında durdu: Ben köylü çocuğuyum

Mustafa Destici, televizyon programında yaptığı tasarruf önerisine gelen tepkiler üzerine yeni bir açıklamayla sözlerinin arkasında durarak, kendisini savundu.

‘45 KİŞİLİK ÇEKİRDEK AİLEMİZ VAR’

CNN Türk canlı yayınına katılan Destici kendisini şu sözlerle savundu:

Şimdi ben köylü çocuğuyum, kalabalık bir aileyiz. 45 kişilik çekirdek ailemiz var. Kışın tükettiğimiz peyniri de tereyağı da köyden alıyoruz. Tükettiğimiz her şeyi kendimiz üretmeye çalışıyoruz. Kalabalık bir aile olduğumuz için kışa girerken gelenekleri devam ettiriyoruz. Kasaptan veya marketten aldığınızın yarısına mal edebiliyorsunuz. Bazı çevreler farklı noktalara çekmeye gayret ettiler. Milletin derdiyle dertlenmek olduğunu düşünmüyorum. Trol kadrosuna baktığımızda Millet İttifakı'nı oluşturan blokun yaptığını görüyorum. Yanlış algılamalara meydan verecek açıklamalar vermemek gerekiyor. Milletimiz bizi tanıyor. İmkan bulan herkesin üretmesi gerektiğini düşünüyorum. Geliri ne kadarsa o kadar insanımızın harcaması gerektiğini düşünüyorum. Sözlerim yanlış yerlere çekildi, algı operasyonu.

Yorumlar (0)
3
parçalı az bulutlu