DEVA Lideri Babacan: Çözüm özgürlüklerle başlar

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İstanbul’da vatandaşla buluştu. Bir vatandaşın "Düşünce suçluluğu sizde de olacak mı?" sorusuna Babacan '"Çözüm özgürlükle başlar" yanıtını verdi.

Gündem 03.10.2021, 16:12 04.10.2021, 14:39
DEVA Lideri Babacan: Çözüm özgürlüklerle başlar

DEVA Partisi Lideri Ali Babacan, İstanbul’da vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaş, düşüncelerini özgürce ifade edemediğinden yakınarak Babacan’a DEVA Partisi’ndeki düşünce özgürlüğünü sordu.

'ÖZGÜRCE KONUŞALIM DİYE YOLA ÇIKTIK'

Babacan, “Parti programımızın birinci sayfası birinci bölümü özgürlüklerle başlıyor. İfade özgürlüğü. Ülkemizde ekonomi başta olmak üzere birçok problem var, ancak çözüm özgürlüklerle başlıyor. Çünkü problemleri konuşamazsak, sorunları konuşmak yasaklanırsa çözemeyiz. Hastalığı teşhis edeceğiz ki tedavi edelim. Şu an da sorunların üstü kapatılıyor, sorunları konuşmak yasaklanıyor, sorunları dillendirenlerle ilgili birçok yaptırım var ancak biz bunun için DEVA Partisi’ni kurduk. Özgürce konuşalım, korkmayalım diye yola çıktık” dedi.

© Fotoğraf  / DEVA Partisi Basın Ofisi

'ELEŞTİRİYE AÇIĞIZ

Vatandaşın ‘fikir ayrılıkları yaşarsak sizi eleştirebilir miyiz’ sorusuna ise Babacan, “Biz eleştiriye çok açığız” şeklinde yanıt verdi.
 

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu