Diyarbakır'da ucuza ürün satan pazarcıya tepki: Ortalığı karıştırma

Diyarbakır'da bir pazarcı, ucuza ürün sattığı için pazarın dernek yetkilisi tarafından "Asgari ücret 4 bin 250 lira, aç mı var bu ülkede, ucuza satıp ortalığı karıştırma" sözleriyle uyarıldı.

Gündem 23.05.2022, 15:45 23.05.2022, 15:56
Diyarbakır'da ucuza ürün satan pazarcıya tepki: Ortalığı karıştırma

Gıda fiyatlarındaki artışı fırsat bilenlerin bazı market ve pazarcıların yaptığı fahiş zamlar tepki çekmeye devam ederken Diyarbakır'dan gelen bir görüntü gündem oldu. 

'AZAR İŞİTİYOR'

Diyarbakır'da çekildiği belirtilen görüntülerde bir pazarcının, ürünleri ucuza sattığı için pazarcılar derneği yetkilisi tarafından tepki gördüğü anlar yer alıyor. Aldığı ürünleri kâr payı koyarak satan pazarcı, diğer pazarcılar kadar kâr payı koymadığı için başka bir pazarcıda azar işitiyor.

'BEN FIRSATÇI DEĞİLİM'

Daha ucuza sattığı için azar işiten pazarcı, "Benim hakkım bu, koyduğum kâr payıyla para kazanabiliyorum, yukarda Allah var, ben fırsatçı değilim" diyerek, benzin fiyatlarını bahane edip sattıkları ürünlerin fiyatını gereğinden fazla yükseltenlere tepki gösteriyor.

'KİM DAHA AÇTIR'

Fırsatçılık yaparak fiyatları gereğinden fazla yükseltip, sebep olarak hükümeti gösterenlere üstüne basa basa "Allah var" diyen pazarcı, cevap olarak "Asgari ücret 4 bin 250 lira olmuş daha kim açtır?" karşılığını alıyor.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu