Dodurga'da CHP ve İYİ Parti’den ilginç karar! AK Parti kulisleri şaşkına döndü…

Dodurga’da gerçekleşen seçimlerin ardından Korkusuz yazarı Barış Yarkadaş, AK Parti kulislerinin şaşkına döndüğünü belirterek “CHP ve İYİ Parti’nin Dodurga’da aday çıkarmaması AK Parti Genel Merkezi’nde de ‘ilginç’ karşılanmış" dedi.

Gündem 05.07.2022, 08:26
Dodurga'da CHP ve İYİ Parti’den ilginç karar! AK Parti kulisleri şaşkına döndü…

Barış Yarkadaş, Korkusuz'daki bugünkü yazısında AK Parti kulislerinde Dodurga’da gerçekleşen seçimde Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş ile bir seçim çalışması yapılmasına dair beklenti olduğunu yazdı. Yarkadaş, CHP’nin aday çıkarmadığı Çankırı ilçesi için muhalefetin kamuoyuna açıklama yapması gerektiği görüşünü dile getirdi.

AK PARTİ'DE İLGİNÇ KARŞILANMIŞ

Yarkadaş'ın ilgili yazısı şu şekilde:

“CHP ve İYİ Parti’nin Dodurga’da aday çıkarmaması AK Parti Genel Merkezi’nde de ‘ilginç’ karşılanmış. Konuştuğum AK Partili bir kaynağım, “Biz CHP’nin seçime yüklenmesini; hatta İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın bölgeye gelip CHP’nin adayı için çalışma yapmasını bekliyorduk. Bunların hiçbiri olmadı” diyerek şaşkınlığını ifade ediyordu.”

GÖRMEZDEN Mİ GELECEKTİ?

Yarkadaş, “Belli ki; Çankırı’nın Dodurga Beldesi, CHP ve İYİ Parti’nin ilgisini çekmediği için İmamoğlu ve Yavaş da bölgeye gitme ihtiyacı hissetmediler” diyerek muhalefete seslendi:

“Doğrusu merak ediyorum; böyle bir seçim Çankırı – Dodurga’da değil de Antalya, Mersin ya da  İzmir’in yüksek bütçeli herhangi bir ilçesinde yapılsaydı, muhalefet bu seçimi yine görmezden mi gelecekti?

CHP ve İYİ Parti’deki ilgili – yetkili kişilerin Dodurga seçimi ile neden ilgilenmedikleri ve neden aday çıkarmadıklarına dair kamuoyuna bir açıklama yapma zorunluluğunun olduğunu düşünüyorum…”

Yorumlar (0)
24
açık