Dolar kurundaki sert yükselişin ardından vatandaşlar sokağa indi: AK Parti istifa!

Türk lirası'nın dolar karşısında rekor değer kaybından sonra vatandalar ekonomi ve hayat pahalılığını protesto etmek için Ankara ve İstanbul'da 'AK Parti istifa' diyerek sokağa çıktı.

Gündem 24.11.2021, 07:25 24.11.2021, 08:57
Dolar kurundaki sert yükselişin ardından vatandaşlar sokağa indi: AK Parti istifa!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün kabine toplantısı sonrası düşük faiz politikalarında kararlı olduklarını yinelemesi sonrası dolar/TL yükselişini sürdürüyor. 

Döviz kurundaki sert yükselişin ardından Ankara'da ve İstanbul'da vatandaşlar 'AK Parti istifa' diyerek sokağa çıktı.

Kadıköy'de de vatandaşlar 'AK Parti istifa!' sloganlarıyla ekonomideki kötü gidişatı protesto ediyor. Yine Kurtuluş semtinde de 'Hükümet istifa!' sesleri yükselmeye başladı. 

Gazeteci Burcu Yıldırım'ın sosyal medya hesabından aktardığı habere göre, Çankaya Esat'ta mahalleli "AK Parti istifa" sloganları ile sokağa çıktı. Polis ekipleri engellemeye çalıştı. Polisin engellemeleri ile ara sokaklara dağılan vatandaşlarkalabalıklaşarak ilerledi.

Güne 11,40 TL seviyesinden başlayan dolar, saatler içinde önce 12 TL'yi, ardından ise 13 TL'yi aştı. Bir işlem günü içerisinde yüzde 17'den fazla değer kazanan dolar, tarihi zirvesini 13,46 TL'ye çıkardı. Avro/TL 15 TL seviyesinin üzerini gördü.

Yorumlar (0)
17
hafif yağmur