DP lider Uysal’dan bomba Soylu iddiası! İhraç edilmesinde…

Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal, Bakan Soylu’nun ihraç süreci ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. "Sayın Soylu zaman zaman iktidarın FETÖ dediğimiz yapının da operasyonel kiralama yöntemiyle farklı farklı siyasi geleneklerden toplumsal meşruiyetlerini artırmak için o propaganda sürecinde yer aldı" diye Uysal, 2010 referandumunda ‘evet’ propagandası yaptığı gerekçesiyle ihraç süreci işlediğini kaydetti.

Gündem 12.05.2022, 07:55 12.05.2022, 07:56
DP lider Uysal’dan bomba Soylu iddiası! İhraç edilmesinde…

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Demokrat Parti'den FETÖ ilişkisi nedeniyle ihraç edildiğini söyledi.

 Halk TV'de Sözüm Var programına katılan Uysal'a gazeteci Barış Terkoğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in 2017 yılındaki sözlerine atıf yaparak Soylu'nun FETÖ gerekçesiyle Demokrat Parti'den ihraç edilip edilmediğini sordu.
 Uysal, "Sayın Soylu 2010 yılıydı zannederim. Sayın Cindoruk'un genel başkan olduğu dönemde böyle bir süreç işledi. Sayın Soylu zaman zaman iktidarın FETÖ dediğimiz yapının da operasyonel kiralama yöntemiyle farklı farklı siyasi geleneklerden toplumsal meşruiyetlerini propaganda güçlerini artırmak için o propaganda sürecinde yer aldı. Kendisi öyle tercih etti. Sonrasında da Adalet ve Kalkınma Partisi'ne katıldı" şeklinde yanıt verdi.

 Uysal şöyle devam etti:

 "2010 referandum sürecinde parti genel merkezinin aksine o referandumda evet oyu vererek Anadolu'nun pek çok noktasında propaganda yaptı.  O vesileyle bir ihraç süreci işledi."

Yorumlar (0)
22
açık